Gdzie sprzedać srebrne monety?

coinart (9).jpg

Jeśli ktoś ma wolne środki finansowe, to najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie ich, aby pomnażać kapitał. Możliwości jest oczywiście wiele. Z rozwiązań objętych małym ryzykiem inwestycyjnym można polecić zakup srebrnych monet bulionowych. W dowolnym momencie można je później sprzedać z zyskiem, chociażby w skupie.

Sprzedaż srebrnych monet firmie

Osoby mające srebrne monety bulionowe do sprzedania mogą zdecydować się na nabywcę w postaci firmy. Nie brakuje przedsiębiorców, którzy specjalizują się w skupowaniu różnego typu kruszców. Świetnie sprawdzi się przykładowo dealer metali szlachetnych.

Można także odwiedzić jubilera, mennicę, sklep numizmatyczny. Zawsze istnieje też opcja pójścia do lombardu, chociaż trzeba liczyć się z otrzymaniem mniej korzystnej oferty. Świetną opcją będzie także Skup monet srebrnych online lub stacjonarne.

A może sprzedać monety bulionowe prywatnej osobie?

Srebrne monety bulionowe można sprzedać także osobie prywatnej. Oczywiście trzeba zachować szczególną ostrożność. Kluczowe staje się zawarcie umowy kupna-sprzedaży, aby mieć dowód przeprowadzonej transakcji w razie wystąpienia jakichś problemów w przyszłości.

Wiele osób sprzedaje i kupuje metale szlachetne za pośrednictwem specjalnych platform przeznaczonych do handlu fizycznymi kruszcami lub serwisów aukcyjnych. W przypadku legalnej transakcji trzeba pamiętać o tym, że jeśli będzie ona opiewać na kwotę przekraczającą 1000 zł, to kupujący zostanie zobligowany do zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych.

Sprzedaż srebrny moment na zagranicznym rynku?

Srebro można sprzedawać dobrze za granicę. Do dyspozycji są rozmaite serwisy, które umożliwiają tego typu transakcje. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na dotarciu do szeregu osób, czyli potencjalnych klientów.

Jeśli ktoś ma sporo wartościowych monet, szczególnie rzadkich, renomowanych producentów, to warto pomyśleć o sprzedaniu ich za pośrednictwem bezpiecznych portali zagranicznych. W ten sposób możliwe staje się uzyskanie korzystnej ceny. Trzeba jednak liczyć się z relatywnie wysokimi kosztami wysyłki za granicę.