Wady i zalety epilacji laserowej

sayw (3).jpg

Epilacja laserowa w Katowicach to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Dzięki wykorzystaniu energii światła usuwa ona włosy z powierzchni skóry w sposób skuteczny i trwały. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tej techniki warto jednak poznać jej wady i zalety.

Wady epilacji laserowej

Cena zależy od wybranego gabinetu, ilości wykonywanych zabiegów oraz obszaru ciała. Epilacja laserowa w Katowicach może być droga. Jej koszt może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Co więcej, aby uzyskać trwałe efekty, niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów w regularnych odstępach czasu.

Kolejną wadą tej metody jest to, że zabieg może być bolesny, zwłaszcza w przypadku wrażliwej skóry. W niektórych gabinetach medycyny estetycznej można jednak skorzystać ze znieczulenia miejscowego albo wykorzystać urządzenia wyposażone w technologię chłodzącą, która pozwala zminimalizować odczuwany ból.

Zalety epilacji laserowej

Podstawową zaletą tej metody usuwania owłosienia jest jej trwałość. Zabieg trwający kilka minut pozwala uzyskać efekty, które przetrwają nawet kilka lat. Co więcej, po zakończeniu serii zabiegów owłosienie odrasta znacznie słabiej.

Kolejna zaleta to precyzja tej metody. Dzięki wykorzystaniu lasera wybiórczo usuwa się jedynie pojedyncze włosy, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest też szybkie i skuteczne. Zabieg trwa zazwyczaj kilka minut, a korzystne efekty widać już po pierwszym zastosowaniu.

Epilacja laserowa w Katowicach to skuteczna i trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Choć może być ona droga i bolesna, jej zalety, czyli precyzja, szybkość oraz trwałość efektów, sprawiają, że jest to jedna z najczęściej wybieranych metod usuwania zarostu.

Jak przygotować się do epilacji laserowej?

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który dobierze odpowiedni rodzaj lasera do rodzaju skóry i typu włosa.

Przez dwa-trzy tygodnie przed epilacją laserowa w Katowicach powinno się unikać wizyt w solarium, golenia włosów, depilacji woskiem lub innymi metodami usuwania włosów.

Przez dwa tygodnie przed zabiegiem należy unikać opalania się oraz używania kremów zawierających kwas salicylowy lub retinol.