Jak się przygotować do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Klasyczna jej odmiana to właśnie mezoterapia igłowa, która jest nieco bardziej inwazyjna od mezoterapii bezigłowej. Właśnie z uwagi na tę inwazyjność trzeba się do niej dobrze przygotować. Właściwe przygotowanie to gwarancja pełnego bezpieczeństwa i najlepszych rezultatów.

Pielęgnacja przed zabiegiem

Teoretycznie nie ma żadnych szczególnych czy sztywno określonych zaleceń co do tego, jak powinna wyglądać pielęgnacja cery przed zabiegiem, ale jeśli włoży się w nią nieco więcej pracy i skoncentruje się ją na zadbaniu o ukrwienie i odżywienie naskórka, efekty samego zabiegu będą o niebo lepsze.

Odżywienie można zapewnić skórze w bardzo prosty sposób, bo wystarczy tylko regularnie nakładać na nią kremy zawierające różne aktywne substancje. Efekt lepszego ukrwienia osiąga się natomiast z pomocą terapii manualnej. Dobrze zadziałają tu chociażby zwykłe masaże. Można przeprowadzać je ręcznie albo z pomocą specjalnego wałka.

Właściwa dieta

Aby wzmocnić efekt lepszego ukrwienia skóry, takie masaże warto złączyć z dodatkową suplementacją witaminy K. Witamina K poprawia bowiem krzepliwość krwi i ogólnie rzecz biorąc dobrze wpływa na działanie całego układu krwionośnego. Wprowadzenie jej do codziennej diety może sprawić, że efekty mezoterapii igłowej będą po prostu lepsze.

Bardziej naturalnym sposobem zwiększającym krzepliwość krwi jest natomiast zainteresowanie się aktywnością fizyczną. Ruch zawsze pobudza krążenie, zwłaszcza ten wykonywany przy umiarkowanym lub wyższym tętnie. Istnym zbawieniem dla skóry może okazać się każda aktywność praktykowana na świeżym powietrzu.

Przeciwwskazania

Nie zawsze jednak Mezoterapia igłowa może zostać bezpiecznie przeprowadzona na skórze pacjenta. Mimo iż zabieg ten zalicza się do grupy zabiegów mniej inwazyjnych, nawet on potrafi wywołać pewne skutki uboczne, jeżeli zostanie przeprowadzony u nieprzystosowanej do niego osoby.

Przed każdym poważniejszym zabiegiem medycyny estetycznej zaleca się wykonać przynajmniej podstawowe badania lekarskie. Sprawdza się w nich między innymi to, czy pacjent nie jest uczulony na żaden składnik, który zostanie mu podany już podczas mezoterapii igłowej.