Trzy sposoby ochrony tarasu przed słońcem?

Każdy chce korzystać jak najwięcej ze słońca w słoneczne dni. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że całkowite wystawienie się na działanie słońca nie należy do najlepszych rozwiązań. Zastosowanie właściwych akcesoriów, które będą chroniły przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych spowoduje, że spędzanie czasu na tarasie będzie jedną z przyjemności.

Parasol nie tylko od deszczu

Należy przede wszystkim zastanowić się nad zastosowaniem sprzętów typowo ogrodowych, które będą wstanie wytrzymać zmienne warunki atmosferyczne. Bardzo dobrą, a także wygodną opcją mogą być parasole ogrodowe, które można ustawić praktycznie w dowolnym miejscu. Kolejną zaletą jest bezproblemowe przestawienie ich z zależności od potrzeb. Warto pamiętać, że w trakcie dnia będzie zmieniało się nasłonecznienie tarasu, dlatego bardzo dobrze egzamin zda w tym przypadku przenośny sprzęt. Oczywiście parasol nie musi być koniecznie pokaźnych rozmiarów, może zakrywać tylko jego część. Zawsze można zdecydować się na kupno dwóch mniejszych parasoli.

Pergola tarasowa

„Część osób może być zdecydowanie bardziej zainteresowana pergolą tarasową. Ogromną zaletą jest bardzo masywna konstrukcja, która będzie wstanie przykryć nawet cały taras. Dobrze wzmocniona pergola może również oprzeć się znacznie większym podmuchom wiatru, które są niezwykle częste w trakcie letnich burz” – tłumaczy Marcin Surma z www.systemysurma.pl. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że można ponadto zamontować dodatkowe ściany boczne oraz czołowe, by pergola nie tylko dawała większe poczucie prywatności, ale również strzegła przed wzrokiem niepowołanych osób. Obecnie zainteresowane osoby mogą wybrać spośród różnych kolorów materiałów poszyciowych. Można dzięki temu dopasować model, który będzie wstanie dopasować się praktycznie do każdego otoczenia.

Markiza

Markiza jest konstrukcją, która jest lżejsza od pergoli. Należy również pamiętać, że markiza nie będzie dominowała na tarasie, a jedynie stanowiła dyskretny dodatek. Może ona być oczywiście zwijana lub rozwijana za pomocą ręcznego albo elektrycznego sterowania. Osoby zainteresowane zakupem markizy będą mogły bez żadnego problemy dopasować ją do elewacji budynku. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się modele z poszyciem w dwukolorowe pasy. Markiza może być zamocowana w kasecie albo półkasecie.

Wybranie właściwego rodzaju ochrony będzie zależało od potrzeb osób zainteresowanych. Niektórzy są zwolennikami zadaszenia, które może sprawdzić się praktycznie przez cały rok, z kolei inni będą zwolennikami sprzętu łatwego do zdemontowania oraz schowania na zimę. Z kolei poza tarasem warto pomyśleć wcześniej, co zostanie zamontowane w oknach, jako ochrona przed słońcem, a także przed wzrokiem ewentualnych przechodniów.