Skuteczność zabiegu liposukcji

Mając problemy z ładnym wyglądem sylwetki, nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, miejscową otyłością itd. warto skorzystać z popularnego zabiegu – liposukcji. Jest on uznawany za bardzo skuteczny i nie wymaga powtórek. Lekarze zalecają jednak, by nie polegać wyłącznie na nim – tryb życia też jest ważny.

Kiedy warto zdecydować się na liposukcję?

Popularna liposukcja realizowana jest w klinikach medycyny estetycznej. Nie jest to nic innego jak zabieg chirurgiczny, który poprzedza badanie i wywiad lekarski. Osoby zdecydowane na poddanie się liposukcji powinny być pełnoletnie i w dobrej kondycji ogólnej. Nie mogą przed zabiegiem pić alkoholu ani zażywać niektórych leków.

Wskazaniem do liposukcji jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, powiązana z nadwagą lub będąca jej pozostałością. Niekiedy nawet intensywnie odchudzające się osoby nie mogą pozbyć się tzw. wałeczków lub tłuszczu odkładającego się np. w biodrach, na brzuchu. Coraz częściej Liposukcja dotyczy też twarzy i pozwala pozbyć się nieestetycznego podwójnego podbródka.

Dzięki przeprowadzeniu zabiegu problem może zniknąć i nie wrócić. Niestety nie jest to profilaktyka i jeśli dana osoba w dalszym ciągu będzie jadła dużo i niezdrowo, nie wdroży ruchu do swojego harmonogramu dnia, w miejscach takich jak wspomniane wcześniej znów zacznie gromadzić się tłuszcz. Warto więc połączyć liposukcję z modyfikacjami trybu życia.

Czy liposukcję trzeba powtarzać?

Raz i poprawnie wykonana liposukcja przynosi trwałe efekty. Dzięki niej można bez większego wysiłku cieszyć się szczuplejszą i wymodelowaną sylwetką. Jeśli więc podczas zabiegu zostanie usunięta zbędna tkanka tłuszczowa w danym miejscu, efekt ten utrzyma się. Nie można przesadzać z usuwaniem. Ciało źle znosi wszelkie drastyczne zmiany i lepiej starać się zbić nadwagę za pomocą diety i ćwiczeń.

Na liposukcję często decydują się osoby, które ogólnie dbają o sylwetkę, ale w niektórych miejscach na ciele występuje nadmiarowy tłuszcz. Wtedy wystarczy szybki zabieg i problem znika, pozwalając w spokoju pracować nad kondycją. Można często przeczytać, że liposukcji poddają się np. gwiazdy ekranu. W ich przypadku bywa konieczne modelowanie sylwetki do roli lub żeby móc w estetyczny sposób nosić obcisłe ubrania.