Wykorzystanie oprawy awaryjnej

W dzisiejszych czasach w każdym budynku użyteczności publicznej powinna się znaleźć oprawa awaryjna. Ma ona zapobiegać panice oraz doświetlać drogę ewakuacyjną.

Czym są oprawy awaryjne?

Najlepiej zakupić sprzęt u renomowanego producenta, który od długiego czasu działa na rynku. Sprawdzona oprawa jest niezbędna w momencie awarii, ponieważ wyjście z budynku czasami bardzo ciężko jest odnaleźć. W sprzedaży można znaleźć oprawy kierunkowe oraz ewakuacyjne. Oświetlenie awaryjne prawdopodobnie jest najważniejszą częścią każdego budynku.

Zastosowanie oprawy awaryjnej

Wybierając instalację, trzeba zwrócić uwagę na sprawność działania oraz wysoką żywotność. Oprawa awaryjna powinna być wytrzymała oraz spełniać wszystkie wymagania, które są precyzyjnie określone przez prawo. Oświetlenie dodatkowe jest niezastąpione, jeżeli dojdzie do awarii światła. Jeżeli oprawy podstawowe przestaną działać, to wtedy trzeba liczyć na zasilanie awaryjne. Instalacje powinny być jednak połączone w sposób niezależny od siebie.

Jakość oprawy awaryjnej

Należy pamiętać, że oświetlenie awaryjne składa się z oświetlenia ewakuacyjnego oraz zapasowego. To właśnie oświetlenie zapasowe odpowiada za nieprzerwaną pracę w czasie awarii. Najważniejsza jest jakość, dlatego lepiej nie zamawiać tanich opraw awaryjnych. Nie są one wystarczająco skuteczne, dlatego lepiej dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić produkt wysokiej jakości. Właściwe oznaczenie dróg ewakuacyjnych odgrywa kluczową rolę. Nie warto na tym oszczędzać, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo osób, które przebywają w budynku. Rzadziej trzeba wymieniać żarówki ledowe, dlatego są lepsze.