Testy na płodność

Testy na płodność

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Już dzisiaj mówi się o niżu demograficznym i prognozuje się, że w przyszłości będzie jeszcze gorzej. Problem bezpłodności jest bardzo duży i słychać o tym coraz częściej.

Dlaczego rodzi się mniej dzieci?

Współczesne kobiety decydują się na późniejsze macierzyństwo niż ich mamy czy babcie. Z całą pewnością jest to jeden z czynników mniejszej ilości dzieci. Duże znaczenie ma również sytuacja ekonomiczna, ponieważ wiele osób odwleka decyzje o dziecku z powodu finansowych. Czekamy na lepszy moment w naszym życiu, ale nie zawsze on nadchodzi.

Nieodpowiedni tryb życia oraz duża ilość chemii w pożywieniu również doprowadza do niepłodności, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Ogromnym problemem jest również bezpłodność, na którą cierpi wiele osób.

Gdy staracie się o potomstwo, a nie wychodzi.

Jeżeli od jakiegoś czasu staracie się o potomstwo i nie możecie doczekać się dwóch kresek na teście ciążowym, to być może warto zdecydować się na Test na płodność dla par. Dzisiaj taki test można kupić w aptece, a jego wykonanie nie jest skomplikowane. Jeśli wynik testu na płodność dla par będzie dla nas niepokojący, to kolejnym krokiem powinna być wizyta u specjalisty. Pamiętajmy o tym, że czasami wystarczy terapia hormonalna i zmiana trybu życia, żeby móc cieszyć się potomstwem. Czasami możemy mieć większy problem, ale jeśli będziemy pod opieką specjalisty, to i z tym sobie poradzimy.

Czy bezpłodność to to samo co niepłodność?

Czasami termin bezpłodności używamy zamiennie z terminem niepłodność. Jednak bezpłodność nie oznacza tego samego co niepłodność i powinniśmy mieć tego świadomość. Pierwszy z terminów oznacza zmianę nieodwracalną, której nie da się wyleczyć i nie ma szansy na naturalne poczęcie. Niepłodność natomiast można wyleczyć jeśli poddamy się odpowiedniej terapii. W przypadku niepłodności zapewne konieczna będzie zmiana nawyków żywieniowych i porzucenie wszelkich używek. W trakcie leczenia niepłodności stosuje się również terapię hormonalną.