Co trzeba wiedzieć o popularnym pedicure hybrydowym?

Pedicure jest bardzo ważnym zabiegiem, równie ważnym co manicure. Poradniki takie jak https://www.agilis.pl/jak-zachowac-paznokcie-w-pelnym-zdrowiu/ sporo mówią o dbaniu o paznokcie tak dłoni, jak i stóp, ale możemy i powinnyśmy również we własnym zakresie zadbać o paznokcie stóp nie tylko podczas wizyty w salonie pedicure, ale przede wszystkim pomiędzy wizytami. W artykule tym przybliżymy sobie najlepszą metodę pedicure, jaką jest pedicure hybrydowy, ale również zwrócimy uwagę, jak dbać o paznokcie stóp we własnym domu i na co zwracać uwagę.

Dlaczego pedicure hybrydowy cieszy się tak wielkim uznaniem?

Pedicure hybrydowy jest z kilku względów bardzo dobrą opcją dla tych wszystkich kobiet, które pragną pięknego wyglądu swoich paznokci. Brzmi to bardzo dobrze i tak jest w rzeczywistości, bo pedicure metodą hybrydową można porównać z hybrydami nałożonymi na paznokcie u dłoni. Jak wiadomo, pedicure hybrydowy charakteryzuje to, iż stylizowane hybrydowo paznokcie wykazują się mocniejszą konstrukcją, gdyż hybrydy nieco je wzmacniają, a to ze względu na rodzaj utwardzenia lakieru hybrydowego. Dzieje się to za pośrednictwem lampy UV, która czyni lakier znacznie twardszym już po 2 minutach, co jest dużą zaletą hybryd.

Ponadto nie koniecznie trzeba nakładać jedną warstwę lakieru, gdyż najlepiej wyglądają hybrydy złożone z 3 warstw głównego lakieru i utwardzonego warstwa po warstwie. Uzyskują doskonały wygląd, barwę i połysk, a jednocześnie wzmacniają płytki paznokci na ewentualne niewielkie uszkodzenia. Oprócz tych cech hybrydy występują w wielu kolorach lakierów, a także mogą poszczycić się zdumiewającą liczbą dostępnych finezyjnych zdobień. Dodatkowo hybrydy nakłada się na czas do 5 tygodni bez obaw o jakość stylizacji, jednakże na paznokciach stóp mogą nawet nieco dłużej zachować jakość, czyli połysk i odcień.

Jak dbać o paznokcie stóp w domu?

Wszystkie lepsze salony pedicure w Katowicach doskonale wiedzą, jak dbać o paznokcie stóp, jednakże mogą i z pewnością pokierują każdą osobę, która chce dbać o paznokcie na co dzień we własnym doku i w czasie pomiędzy wizytami w salonie. Należy dobrze przyjrzeć się paznokciom w domu podczas ich rutynowej, codziennej pielęgnacji, a w razie wykrycia podejrzanych dolegliwości, należy zwrócić się po pomoc do salonu pedicure.

Tymi dolegliwościami, z którymi dość trudno jest sobie samej poradzić to na przykład grzybica paznokci i stóp, odciski, czy bolesne uszkodzenia skóry stopy, bądź palców. Można dbać o stopy i paznokcie, używając kremów, maści i toników odkażających, jednakże, aby stylizacja była trwała, z problemami, z którymi nie można sobie samodzielnie poradzić, warto i należy udać się do salonu pedicure, aby profesjonalistki w równie fachowy sposób usunęły wszelkie dolegliwości.