Jak dbać o zdrowie?

Każdy człowiek praktycznie codziennie słyszy porady dotyczące zdrowia, bardzo często zdarza się, że nowe informacje są sprzeczne z usłyszanymi wcześniej. Przykładem może być czerwone wino, które według lekarzy może działać na organizm człowieka zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Jak zatem dbać o zdrowie?

Unikanie przetworzonej żywności

Nie rekomenduje się spożywania żywności, która nie pochodzi bezpośrednio z natury. Warto unikać wszystkiego co powinno być świeże lub brązowe, a jest pełne konserwantów, sztucznych słodzików, wzmacniaczy smaku, czy innych dodatków chemicznych, które zastępują substancje naturalne. Nie powinno się jeść ani kupować produktów, które zostały przetworzone.

Dbanie o właściwy poziom witaminy D

Warto zdawać sobie sprawę, że dopiero od niedawna lekarze, naukowcy i inni specjaliści zaczęli rozumieć, jak decydujące znaczenie dla zdrowia całego organizmu ma Witamina D. Przede wszystkim witamina ta jest korzystna dla zdrowia psychicznego. Najbogatszym źródłem witaminy D jest oczywiście światło słoneczne, jednak występujący wśród ludzi strach przed rakiem skóry sprawił, że około 1/3 populacji ma jej niedobory. Nie wszyscy są świadomi, że w letnich miesiącach niezwykle ważna jest codzienna ekspozycja na słoneczne światło przez przynajmniej 15 minut dziennie.

Oczywiście nie chodzi o nabawienie się poparzeń słonecznych, a doprowadzenie do sytuacja, aby skóra tylko lekko się zaczerwieniła. Witaminę D można uzupełniać również przez przyjmowanie suplementów diety albo jedzeniem takich pokarmów jak jajka, mleko, tłuste ryby, jogurt, przede wszystkim w trakcie bardzo długich zimowych miesięcy, wtedy słońce jest zbyt słabe, aby zapewnić korzyści zdrowotne.

Picie filtrowanej wody

Należy pamiętać o codziennym piciu bardzo dużych ilości wody, warto w tej kwestii słuchać własnego organizmu, który powie nie tylko kiedy przyjmować płyny, ale również ile powinno ich być. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że powinno się stosować bardzo dobrej jakości filtru w celu zapewnienia usunięcia z wody wszystkich metali ciężkich, chemikaliów, fluoru oraz pasożytów. Można również kupować wodę mineralną, najlepiej taką która jest dostarczana w szklanych butelkach, ponieważ z plastikowych mogą ujawniać się toksyny. Należy mieć świadomość, że w publicznych sieciach wodociągowych obecnie mogą znajdować się mieszanki leków syntetycznych.

Usunięcie z domu chemikaliów

W każdym typowym domu znajduje się mieszanka toksyczna składająca się z pól elektromagnetycznych, spalin, organicznych związków chemicznych, a także innych zanieczyszczeń. Oczywiście bardzo trudno jest się pozbyć wszystkich chemikaliów z produktów gospodarstwa domowego, a także przedmiotów codziennego użytku, można jednak wyeliminować niektóre z nich przez zakup ekologicznych, a także wolnych od szkodliwych substancji środków czystości.