Jak dbać o urodę?

Mnóstwo ludzi przywiązuje bardzo dużą wagę do wyglądu, warto wiedzieć, że skóra jest narządem, który zdecydowanie najbardziej odzwierciedla wygląd danego człowieka. Nie ma zatem nic dziwnego, że coraz więcej czasu jest poświęcane skórze. Bardzo trafne jest stwierdzenie, że dbając o zdrowie skóry, dba się również o urodę. Nie wszyscy są świadomi, że coraz częściej sojusznikami ludzi, którzy dbają o urodę są aptekarze. Systematycznie poszerzają oni swoją wiedzę dotyczącą kosmetologii, z kolei w aptekach przybywa znakomitej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych.

Oczyszczenie

Oczywiście podstawą pielęgnacji skóry jest jej oczyszczenie. Celem takiego zabiegu jest usunięcie z powierzchni naskórka nie tylko brudu, ale również obumarłych komórek czy resztek kosmetyków zmieszanych z łojem oraz potem. Zabieg oczyszczenia musi również przygotować skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Warto pamiętać, aby w przypadku każdego rodzaju skóry, przede wszystkim wrażliwej oraz suchej, nie należy stosować do oczyszczania tradycyjnego mydła, a także wody z kranu, która bardzo często jest za bardzo chlorowana. Przez połączenie wymienionych składników może dojść do zakłócenia równowagi kwasowej skóry czy pozbawienie jej naturalnej, ochronnej warstwy tłuszczu, która znajduje się na jej powierzchni oraz zapewnia jej właściwe nawilżenie i ochronę. W rezultacie takiego działania skóra może być nie tylko napięta i sucha, ale również podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Odnowa

We właściwym funkcjonowaniu skóry koniecznym elementem jest proces jej odnowy, jest on ściśle związany jest z naturalnym złuszczaniem naskórka. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mnóstwo problemów skórnych jest spowodowanych jego nadmierną keratynizacją. Przez zaleganie warstwy martwych komórek, skóra nie jest wstanie funkcjonować właściwie, staje się nie tyko matowa, ale również szara i sucha. Spodziewanych efektów nie przyniesie nawet stosowanie najlepszych preparatów kosmetycznych.

Niezwykle efektywnym sposobem, który spowoduje przyspieszenie odnowy skóry jest proces złuszczenia jej silnie zrogowaciałych, starych warstw komórek. Proces ten nazywany jest peelingiem. Proces ten ma bardzo duże znaczenie nie tylko w sytuacjach prowadzących do nadmiernej keratynizacji naskórka, ale również w przypadku skóry zestresowanej, zmęczonej, w której już zaczęły się procesy starzenia.

Peeling polega na celowym uszkadzaniu powierzchownych warstw naskórka powodujących ich złuszczenie. Jednym z rezultatów takiego działania jest zdecydowana poprawa wyglądu skóry. Skóra stanie się przede wszystkim jaśniejsza, nabierze ładnego kolorytu, będzie również bardzo dobrze przygotowana do dalszej pielęgnacji kosmetycznej.