Olejowanie włosów

Włosy są jednym z najważniejszych atutów urody każdej kobiety. Wiele z nas cierpi na przesuszające się włosy, łupież, czy rozdwajające się końcówki. Każdą z tych przypadłości można w łatwy lecz nie szybki sposób doprowadzić do idealnego stanu. Zanim zabierzemy się za proces naprawiania naszych włosów musimy udać się do kosmetyczki bądź innego specjalisty. Dzięki zebranym informacjom o naszych włosach będziemy w stanie podjąć odpowiednie kroki by osiągnąć zamierzony cel.

Jak wybrać odpowiedni olej?

Rytuał olejowania włosów znany jest od wielu wieków. Jest on najbardziej popularny wśród kobiet orientu, chronił je przed palącym słońcem. Proces ten staje się coraz bardziej popularny, trzeba się tylko do niego przekonać. Gdy określimy nasz problem, będzie nam znacznie łatwiej dobrać odpowiedni olej. Oleje mogą być naturalne, spowoduje to również odżywienie włosów, bądź też parafinowe. Do olejowania włosów bardzo dobrze sprawdzają się oleje spożywcze, dostępne w każdym sklepie. Do włosów suchych, zniszczonych prostownicą, lokówką czy suszarką najlepiej zdecydować się na olej migdałowy, arganowy, kokosowy, sezamowy czy jojoba. Do włosów ze skłonnością do przetłuszczania się najlepiej wybrać olej z oliwek, sezamowy, winogronowy bądź jojoba. Posiadając łupież najlepszym rozwiązaniem będzie olej z drzewa herbacianego, z wyciągiem z cytryny czy z rozmarynu. Osoby posiadające włosy osłabione powinny zdecydować się na typowy, zwykły olej spożywczy mogą również używać olejów z wyciągiem z czosnku, henny czy almi – agrestu indyjskiego. Decydując się na olejowanie trzeba również zwrócić uwagę na porowatość włosów, pomoże nam w tym kosmetyczka bądź fryzjer.

Jak olejować włosy?

Proces olejowania powinnien być przyjemnym, powinien nas relaksować. Olejowanie włosów powinno odbywać się raz bądź dwa razy w tygodniu, by nie zaszkodzić włosom i ich nie przetłuścić. Niewielką ilość oleju nakładamy na wilgotne bądź suche włosy. Zanim zaczniemy je olejować, trzeba je również dokładnie rozczesać, by każdy włos dokładnie naolejować. Od nasady po końce włosów wmasowujemy olej, powoli i dokładnie skupiamy się na tym by używany przez nas produkt dotarł z dokładnością wszędzie. Gdy rozprowadzimy olej należy owinąć włosy ręcznikiem, wywoływane pod nim ciepło spowoduje lepsze wnikanie oleju, taki turban powinniśmy trzymać na głowie do trzydziestu minut. Po upływie czasu należy delikatnie spłukać włosy wodą, można użyć również niewielką ilość szamponu. Gdy decydujemy się na taki zabieg wieczorem, możemy spokojnie zasnąć z olejem na głowie, a włosy umyć rano. Podczas olejowania włosów nie należy używać produktów do pielęgnacji z silikonami, ponieważ zablokują one wchłanianie oleju w strukturę włosa.