Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg cieszący się coraz większą popularnością wśród kobiet jak i mężczyzn. Istota tego zabiegu tkwi we wprowadzeniu w skórę specjalnej substancji, która zregeneruje, odżywi bądź wyleczy. Dzięki mezoterpii można pozbyć się wielu mankamentów skóry. Trzeba wiedzieć, że mezoterapia ma wiele odmian, istotę każdej z nich stanowi metoda wprowadzania substancji pod skórę.

Mezoterapia igłowa

Jest to proces, który przeprowadzany jest za pomocą niewielkich, cienkich igieł. Wprowadza się je w skórę za pomocą specjalnego urządzenia lub tak zwanych rollerów. Mikronakłucia powodują, że skóra zaczyna działać, nie jest to inwazyjne, więc znacznie łatwiej jest jej się regenerować po zabiegu. Podczas takiego zabiegu można odczuwać dyskomfort, należy wtedy powiedzieć o tym kosmetyczce bądź innemu specjaliście, który użyje kremu znieczulającego. Cały zabieg trwa około godzinę. Początkowe rozprowadzany jest preparat, później wykonuje się masaż za pomocą igieł. Chcąc otrzymać zamierzone rezultaty, zabieg wykonywać się powinno co najmniej trzy razy, wszystko również zależy od problemu z jakim się zmagamy.

Dla kogo mezoterapia igłowa?

Decydując się na mezoterapię, trzeba znać również przeciwwskazania jakie mogą nas spotkać. Zabieg ten nie może być wykonywany u osób ze skłonnościami do alergii, kobiet będących w ciąży, karmiących piersią oraz podczas menstruacji, zabiegu również nie wolno wykonywać osobom chorym na cukrzycę bądź cierpiącym na nowotwór. Chcąc skorzystać z tego typu zabiegów, powinniśmy również skonsultować swoje obawy z dermatologiem bądź kosmetyczką, są to osoby, które znają się na tego typu schorzeniach i to one pomogą nam naprawić nasz problem. Nie możemy decydować się na zabieg bez posiadania odpowiedniej wiedzy, może to spowodować, że będziemy żałować konsekwencji które, mogą pojawić się już po zabiegu bądź kilka dni po nim.

Zabieg ten nie jest bardzo inwazyjny i poleca się go osobom, które obawiają się zbyt dużej ingerencji specjalistycznych substancji w organizm. Wykonując zabieg mezoterapii igłowej powinniśmy wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny. Zanim umówimy się na wizytę najlepiej jest poczytać opinię w Inernecie bądź skonsultować się z osobami, które odbyły zabieg w salonie do którego chcemy się udać. Warto pamiętać również, że ilość zabiegów zależna jest od problemów z którymi przyszliśmy do gabinetu. Nie powinniśmy zrażać się od razu, efekty mogą być widoczne po upływie czasu, każdy z nas jest inny i nasza skóra również jest inna. Może się zdażyć, że problem zniknie bardzo szybko bądź będzie wymagał dłuższego leczenia. Mezoterapia igłowa nie jest bardzo inwazycja, więc skóra będzie regenerowała się zupełnie inaczej niż podczas bardziej inwazyjnych zabiegów.