Kiedy decydować się na laserowe zamykanie naczynek?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że w wielu dziedzinach można liczyć na nowe usługi. Kosmetologia z pewnością zalicza się do tych dziedzin, w których widać szybki postęp, szczególnie poprzez rosnącą ilość oferowanych zabiegów jak również ich skuteczność.

Laserowe zamykanie naczynek sposobem na piękną cerę

Zabiegi laserowego zamykania naczynek od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Ich celem jest usunięcie widoczności naczynek krwionośnych przy pomocy lasera, co pomaga w uzyskaniu pięknej cery i ujednoliceniu jej kolorytu. Ze względu na skuteczność tych zabiegów, są one również polecane jako skuteczna pomoc w walce ze schorzeniami skóry, przede wszystkim rumieniem i trądzikiem.

Przebieg zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek wykonuje się przy zastosowaniu odpowiednio dobranego do danego rodzaju cery lasera. Mowa przede wszystkim o odpowiednim dopasowaniu mocy do tak zwanego fototypu cery. Określa się go na podstawie cech takich jak koloryt cery, kolor włosów czy występowanie znamion czy na przykład piegów. Po określeniu fototypu cery oraz przeprowadzeniu wywiadu można przystąpić do wykonania zabiegu. Na określone obszary, kieruje się promień lasera na odpowiedni czas, aby uzyskać spodziewany efekt. Osoba poddawana zabiegom musi mieć założone specjalne okulary, gdyż laser bardzo niekorzystnie wpływa na wzrok.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem, który przynosi niezwykle szybkie efekty. Często już jeden zabieg wystarczy do tego, aby usunąć widoczne naczynka krwionośne. W przypadku nieco większych może być konieczne przeprowadzenie kolejnych, w celu osiągnięcia spodziewanego rezultatu. Podczas wykonywania zabiegu może wystąpić uczucie ciepła lub pieczenia, zaś później często występuje opuchlizna twarzy oraz zaczerwienienie skóry. Objawy ustępują dość szybko, jednak przez pewien czas należy unikać opalania jak również stosowanie niektórych kosmetyków czy picia ziół jak na przykład nagietek. Wszelkie wytyczne dotyczące pielęgnacji cery i sposobu postępowania po zabiegu klienci uzyskują w gabinecie kosmetycznym.