Urlop nad polskim morzem

Przynajmniej raz w roku warto sobie zrobić urlop i wybrać się nad polskie morze. Klimat i atmosfera są tam niepowtarzalne, dlatego nic dziwnego, że każdego roku tysiące turystów odwiedza polskie wybrzeże.

Miejsca warte uwagi nad morzem

Nad polskim morzem znajduje się wiele wspaniałych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Turystów przyciągają przede wszystkim malownicze krajobrazy oraz niesamowita architektura. W tym artykule doradzimy, gdzie warto się wybrać i jakie miejsca nad morzem najlepiej zobaczyć. Większość ludzi kojarzy wakacje nad Morzem Bałtyckim głównie z plażowaniem oraz kąpielą. Oczywiście to podstawowe atrakcje, ale nie można zapominać o cennych zabytkach i dziedzictwie kulturowym.

Nadmorska przyroda

Na szczególną uwagę zasługuje także nadmorska przyroda oraz nieznane zakątki, które można odkrywać wspólnie z przyjaciółmi. Można śmiało powiedzieć, że Klif Orłowski to jedno z najwspanialszych miejsc. Jest to brzeg morski, który jest niezwykle stromy. Najlepiej wejść na molo na plaży w Gdyni Orłowie, ponieważ stamtąd widok jest najlepszy. Spacer w kierunku klifu po plaży orłowskiej będzie świetną rozrywką dla rodzin z dziećmi. Oprócz zwiedzania warto zadbać również o aktywność fizyczną. Najlepiej wejść na sam szczyt, ponieważ jest to doskonały punkt widokowy. Osoby, które są akurat na wakacjach w Trójmieście powinny koniecznie zobaczyć tę atrakcję.

Przylądek Rozewie

Na Przylądku Rozewie zlokalizowany jest także specjalny rezerwat, do którego wstęp mają wszyscy zainteresowani turyści. Szczególnie warte uwagi jest klifowe wybrzeże, które jest znane w całym kraju. Dawniej Przylądek uznawany był za najdalej wysunięty punkt w kraju, ale obecnie ten status przysługuje Gwieździe Północy. Bez wątpienia jest to idealne miejsce, żeby spędzić wakacje z dziećmi. Leśna ścieżka prowadzi do latarni morskiej, która jest otwarta dla zwiedzających. Bardzo ciekawa jest historia latarni, którą każdy miłośnik historii powinien poznać. Wewnątrz latarni znajdują się specjalne plansze edukacyjne, które mogą nieco przybliżyć jej historię. Po dokładnym zapoznaniu się z tekstem, powinieneś wiedzieć jakie Miejsca nad morzem warto odwiedzić.