Jak się ubrać do nurkowania? – Kombinezon do nurkowania

Prawidłowy ubiór do nurkowania jest koniecznością, jeżeli mamy w planie takie działania. Dopasowany mokry kombinezon do nurkowania pozwala swobodnie poruszać się w morskich głębinach. Suchy natomiast daje możliwość pracy pod wodą. Który kombinezon wybrać dla siebie? Przede wszystkim wygodny i utrzymujący ciepło naszego ciała.

Jakie są rodzaje kombinezonów do nurkowania?

Aby móc bezpiecznie poruszać się po dnie zbiorników wodnych, musimy być dobrze do tego przygotowani. Ważny jest odpowiedni strój, żeby móc w nim swobodnie zwiedzać podwodną krainę. Powinien on chronić nas przed podwodnym chłodem i pozwalać swobodnie poruszać się w nim po dnie. Dlatego mamy bardzo duży wybór wśród modeli ubioru dla nurków. Jest też duża rozpiętość między ich rozmiarami.

Kombinezony dla nurka dzielimy na suche i mokre. To stroje jednoczęściowe oraz dwuczęściowe. Są też ubrania do nurkowania z długim i krótkim rękawem, z nogawkami do kostek i do kolan, a także w postaci kamizelki bez rękawów. Taka różnorodność modeli odzieży do nurkowania budzi u nas dezorientację. Który strój wybrać, aby był idealny? Po pierwsze musimy wiedzieć, czy kombinezon ma nam służyć do nurkowania, czy tylko do uprawiania sportów wodnych.

Jaki Kombinezon do nurkowania wybrać?

Jeśli naszym nurkowaniem będzie wyłącznie zapadanie się pod wodę z powodu ześliźnięcia się np. z deski surfingowej, możemy wybrać cienki kombinezon dla nurka. W zależności od warunków pogodowych może on być z długimi rękawami i nogawkami (w chłodne dni) lub z krótkimi (w upalne dni).

Gdy zamierzamy schodzić pod wodę wyłącznie blisko brzegu, również powyższe kombinezony będą wystarczające. Natomiast kiedy zamierzamy nurkować na środku głębokiego jeziora lub w morzu (oceanie), wówczas nasz sprzęt musi być zdecydowanie grubszy, aby idealnie zapewnił on nam komfort (ciepło i wygodę ruchów).

Jaki design kombinezonu wybrać?

W wyborze kolorów kombinezonu i jego kroju wystarczy nam nasz własny gust. Trzeba przyznać, że sportowe stroje do nurkowania są bardzo eleganckie i stylowe. Dzięki temu kobiety będą w nich zgrabnie wyglądać, a mężczyźni przystojnie.

Należy nadmienić, że tzw. kombinezon mokry idealnie przylega do ciała. Natomiast tzw. suche ubranie do nurkowania jest luźne, aby przestrzeń między ciałem a materiałem kombinezonu została wypełniona powietrzem. To ubranie zakładają zazwyczaj nurkowie, którzy pod wodą pracują (naprawiają instalacje itp.).