Endermologia – co to za zabieg?

Już od pewnego czasu można usłyszeć o coraz większej popularności endermologii. Co więcej, ta jest promowana jako rewolucyjna metoda, która może raz na zawsze zmienić nasze podejście do odchudzania. Czas więc zadać sobie pytanie o to, co to za zabieg i kto powinien się nim zainteresować.

Endermologia bez tajemnic

Endermologia alliance w Katowicach to propozycja skierowana do wszystkich tych osób, które nie są zachwycone swoją dotychczasową sylwetką. Termin ten skrywa masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną skóry. Decydując się na jego wykonanie można spodziewać się nie tylko wyszczuplenia sylwetki, ale również ujędrnienia skóry. Zabieg z entuzjazmem jest jednak przyjmowany również przez te osoby, które myślą o bardziej skutecznej walce z cellulitem oraz poprawie konturu swojej twarzy.W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów polecanych współcześnie, masaż aktywuje także te rejony tkanki tłuszczowej, o których wiadomo, że są wyjątkowo odporne zarówno na dietę, jak i na ćwiczenia fizyczne. Endermologia znacząco poprawia metabolizm. Przyczynia się też do tego, że organizm produkuje kolagen w większych ilościach, dzięki czemu skóra staje się nie tylko jędrniejsza, ale również bardziej elastyczna.

Wskazania i przeciwwskazania do endermologii

Endermologia to zabieg polecany przede wszystkim tym osobom, które chcą się pozbyć nadmiaru cellulitu i tkanki tłuszczowej. Warto jednak pamiętać o tym, że jej zalety mogą być znacznie bardziej spektakularne. Masaż jest w stanie zniwelować bóle i napięcia stawowo-mięśniowe. Jest też reklamowany jako rozwiązanie skuteczne wtedy, gdy marzy się nam oczyszczanie z toksyn, a także wówczas, gdy po zabiegu liposukcji przyda się zabieg, który będzie koncentrował się przede wszystkim na ujędrnianiu skóry. Endermologia może okazać się też skutecznym rozwiązaniem skierowanym do osób podejmujących walkę z rozstępami.Czy endermologia jest zabiegiem dla każdego? Nawet jeśli mówimy o przeciwwskazaniach do jego wykonania, nie możemy nie zgodzić się z tym, że wcale nie jest ich dużo. Najpoważniejszym są choroby nowotworowe, wykonania zabiegu nie zaleca się jednak również pacjentom z wykrytą chorobą żylną. Lekarze odradzają jego przeprowadzanie także wtedy, gdy istnieje konieczność przyjmowania leków mających za zadanie rozrzedzanie krwi. W renomowanych klinikach i salonach piękności przed zabiegiem odbywa się zresztą spotkanie z pacjentem. W czasie jego trwania ustala się, na ile bezpieczne będzie jego wykonanie.