Catering dietetyczny – jak wybrać ten najlepszy?

Pogodzenie domowych i zawodowych obowiązków z przygotowaniem zdrowych posiłków, czasami graniczy z cudem. Nie możemy uniknąć zadań do wykonania w domu. Nie możemy przecież zrezygnować z pracy. A co możemy? Pokombinować z codzienną dietą. Niestety szukając oszczędności głównie czasu, kończy się to na zakupach w barach szybkiej obsługi bądź wyborze żywności przetworzonej, produktów, które wystarczy podgrzać, zalać wodą i zjeść. Nasz organizm zaczyna cierpieć, a nie musi, bo oszczędność czasu i zdrowie łączy w sobie catering dietetyczny.

Zbilansowana dieta nie musi kosztować

Każdy poranek to budzik, szybki prysznic, najczęściej kawa i czym prędzej do pracy. Śniadanie kupujemy po drodze – tankując na stacji benzynowej lub mijając po drodze restaurację z fast foodami, gdzie w zaledwie kilka minut wybierzemy, zapłacimy i odbierzemy gotowe jedzenie. Ostatecznie wrzucamy coś do swoich żołądków w domu, jednak trudno nazwać to wartościowym posiłkiem, dającym energię na cały dzień zmagań z obowiązkami. Pozwólmy sobie na chwilę szczerości i podliczmy, ile każdego dnia wydajemy na śniadanie w takiej formie.

Na tym przecież się nie kończy. Jest jeszcze pora przerwy w pracy, kiedy to wypadałoby zjeść drugie śniadanie. Po powrocie do domu szybki obiad, chęć na smaczny podwieczorek i na koniec kolacja. Idealne zakończenie dnia? Tylko pozornie. Nasze portfele bardzo mocno odczuwają wydatki na codzienne żywienie. Do tego dochodzi kwestia zdrowotności, zbilansowanej diety, regularnego jedzenia posiłków o stosownych objętościach. Wszystko to, co znamy w teorii, ale daleko nam do stosowania w praktyce.

Catering dietetyczny przychodzi z pomocą. To już nie dieta gwiazd, które mają fanaberie i zbyt dużo pieniędzy, a alternatywa dla tradycyjnego żywienia. I porównując koszty wcześniej wspomniane, a cenę za całodniowe posiłki, których nie musimy przyrządzać samodzielnie, catering wypada naprawdę korzystnie. Można zapoznać się z opcjami, jakie udostępnia firma cateringowa z ofertą na stronie www.EatZone.pl i przekonać się tym samym, że zbilansowany jadłospis zmieści się w domowym budżecie.

Firma, która spełni moje oczekiwania, to?

Firm oferujących catering dietetyczny pojawia się coraz więcej. Nasze oczekiwania zrodziły taką potrzebę rynkową, dzięki czemu z cateringu dietetycznego mogą korzystać nie tylko osoby odchudzające się, ale i sportowcy, ci, którzy pragną „tylko” zdrowo jeść, jak i osoby szukające jadłospisów wspomagających leczenie schorzeń dietozależnych, ale niewymagających specjalistycznego żywienia.

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, oceńmy stronę internetową i dostępność najważniejszych informacji. Poszukajmy pośród nich – bądź pytajmy telefonicznie – o wykształcenie i doświadczenie dietetyków oraz kucharzy, którzy wspólnie czuwają nad przygotowaniem jadłospisu. Znajdźmy opinie, pokuśmy się o możliwość skorzystania z zamówienia próbnego. Nie bójmy się oczekiwać estetyki dań, punktualności kuriera, bezproblemowego kontaktu czy indywidualnych propozycji.