W jaki sposób skutecznie ujędrnić biust? Zabiegi, masaże, kremy na ujędrnianie biustu.

Od zarania wieków kobiety starają się poprawiać swój wygląd chcąc w ten sposób podobać się płci przeciwnej i zwracać na siebie uwagę. Najczęściej to właśnie biustem staramy się szokować tak by mężczyźni zwrócili na niego uwagę. A dlaczego to robimy? Ponieważ wszyscy wiemy, że właśnie ta część ciała jest dla facetów rzeczą pierwszoplanową. Nawet najładniejsza sukienka lub bluzka nie będzie tak dobrze wyglądać bez pięknego, jędrnego biustu, gdyż to on jest najistotniejszą ozdobą każdej z nas. Jeśli borykamy się z problemem mało atrakcyjnych piersi warto przyjrzeć się temu problemowi dogłębnie. Gdyż na wygląd piersi składa się wiele czynników. Dzięki temu zrozumiemy na czym powinna polegać pielęgnacja biustu.

Piersi to z medycznego punktu widzenia największe gruczoły skórne u człowieka, które zbudowane są przede wszystkim z tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej. Są niemalże pozbawione tkanki mięśniowej, która mogłaby podtrzymać je. Elastyczność zapewnia im jedynie wcześniej wspomniana tkanka łączna oraz więzadła wieszadłowe sutka. Dodatkowo oprócz faktu, że nasz biust nie ma się na czym podeprzeć w naturalny sposób to wraz z wiekiem większość komórek kolagenu obumiera i w ten sposób tracimy jedyny i główny składnik odpowiedzialny za elastyczność, a co za tym idzie ładny wygląd naszego biustu. Oprócz wymienionych medycznych czynników na wygląd piersi wpływa wiele innych rzeczy. Dlatego też warto walczyć z czasem i dbać o jędrność naszego biustu.

Jak ujędrnić biust bez skalpela?

Jednak na pewno zastanawiasz się jak to zrobić bez użycia skalpela. Jest kilka wypróbowanych sposobów na ujędrnianie biustu niewymagających radykalnych kroków. Oto kilka z nich:

  • Najprostszym sposobem dla leniuchów jest wybranie się do drogerii po odpowiedni krem ujędrniający do biustu. Musimy jednak pamiętać, aby kremy powiększające do biustu miały odpowiednio dobrane składniki. Przede wszystkim powinny opierać się na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Ponad to w składzie powinny pojawić się komponenty odpowiedzialne za nawilżenie, regenerację i dotlenienie skóry. Wszystkie te elementy tworzą idealne kremy ujędrniające do biustu. Przykładem takiego kremu może być krem Frashe. Zawiera on wszystkie niezbędne składniki poprawiające wygląd naszych piersi – więcej przeczytaj o tym na https://frashe.pl/.
  • Kolejnym, przyjemnym i równie skutecznym sposobem może okazać się masaż ujędrniający biustu. Możemy go wykonać samodzielnie w domu. Do tego potrzebny będzie nam dowolny olejek o działaniu nawilżającym. Leżąc w łóżku weź odpowiednią ilość olejku na dłonie i wykonaj masaż kolistymi ruchami przez około 20-30 minut. Taki zabieg należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Ten zabieg ujędrniania biustu możemy również wykonać w salonie kosmetycznym.
  • Idąc tropem masażu możemy pokusić się o kosztowniejsze metody: ujędrnianie biustu zabiegi kosmetyczne. Tego typu usługi wykonywane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Najpopularniejszym z nich jest mikrodermabrazja diamentowa. Po jej wykonaniu kosmetyczka nanosi przy użyciu fal ultradźwiękowych serum lub balsam ujędrniający do biustu. Innym super nowoczesny zabiegiem jest lifting piersi bez użycia skalpela. Tutaj do poprawy wyglądu biustu używane są specjalne nici, które po wprowadzeniu pod skórę unoszą opadające tkanki.

  • Najtańszym sposobem są ćwiczenia. Mimo, że piersi nie mają mięśni to te które znajdują się na klatce piersiowej pomogą w ich wyeksponowaniu, a mięśnie grzbietu utrzymują ciało w pionie i zapobiegają garbieniu się, czyli chowaniu naszego biustu w ramionach. Najprostszymi ćwiczeniami mogą być pompki oraz unoszenie hantli bądź butelek z wodą. Ćwiczenia te należy wykonywać powoli i dokładnie, a kluczem w tym sposobie ujędrniania biustu jest systematyczność. Ćwiczenia w domu lub na siłowni możemy wzbogacić w pływanie. Sport ten wprawia w ruch wszystkie wcześniej wymienione partie mięśni.

Jak widać dla uzyskania optymalnego efektu nie musimy „iść pod skalpel”. Wystarczy wdrożyć w życie kilka zabiegów. Pamiętajmy o systematyczności oraz doborze odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji naszych piersi, aby ujędrnianie biustu było skuteczne i przyniosło szybkie rezultaty.