Jak urządzić ogród zimowy w stylu skandynawskim?

Marzy Wam się piękny ogród, który nawet zimą będzie charakteryzował się elegancją, funkcjonalnością, niezwykłymi walorami estetycznymi? Nie brakuje ludzi, którzy decydują się na aranżacje w stylu skandynawskim. Jakie są tutaj najważniejsze zasady? Co zrobić, aby właściwie zaaranżować ogród?

Co warto wiedzieć o stylu skandynawskim?

Styl skandynawski jest coraz popularniejszy wśród Polaków. Nasi rodacy doceniają między innymi to, że tutaj najważniejsza jest wygoda oraz komfort. Pod tym kątem realizowane są zatem kolejne kroki związane z aranżacją. Jakie kolory tutaj dominują? Są to barwy stonowane, neutralne oraz przede wszystkim jasne. Do głównej kolorystyki zaliczamy bez cienia wątpliwości biel, beż oraz wyłącznie jasne odcienie szarości. Istotne jest również to, jakie materiały będą zastosowane. Interesuje Was styl skandynawski? W takim razie musicie pamiętać, że tutaj dominuje drewno. Można również zdecydować się na akcesoria zrealizowane przy użyciu kamienia. Wszelkie zastosowane konstrukcje ogrodowe, a także dodatki muszą być ergonomiczne. W końcu tutaj przede wszystkim chodzi o wygodę, prawda? Nie zapominajcie również o odpowiednich tkaninach. Eksperci rekomendują, aby stosować tutaj takie komponenty, jak na przykład len, bawełna, ewentualnie juta.

Jak właściwie zaaranżować ogród?

Od czego zacząć, aby rozpocząć urządzanie zimowego ogrodu w wersji skandynawskiej? Bez wątpienia bardzo dobrym wyborem będą pergole. Dlaczego? Takie akcesoria ogrodowe – ze względu na swoją niezwykle wytrzymałą konstrukcję – mogą być stosowane przez cały rok, także w zimie. Tym elementom nie są bowiem straszne żadne śniegi, deszcze, a nawet porywiste wiatry… Nie da się ukryć, że cała kompozycja powinna być pod wieloma względami harmonijna. W związku z tym trzeba zdecydować się na pergole ogrodowe o odpowiedniej kolorystyce. Na szczęście wyboru w tym temacie nie brakuje. Można zatem wybrać pergole ogrodowe idealnie wpisujące się w styl skandynawski. O czym jeszcze warto tutaj pamiętać? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na kameralny salonik, z którego będziecie mogli podziwiać warunki atmosferyczne panujące w zimie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby meble zostały wykonane z odpowiedniego materiału – może to być drewno. Przede wszystkim stawiajcie na swoją wygodę i komfort. Nie warto przesadzać ze zbyt dużą ilością dodatków. Mają one jednak podkreślić cały styl skandynawski. Dobrym wyborem do takiego saloniku są również miękkie poduszki, wełniane koce itp.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów z firmy SURMA – https://www.systemysurma.pl/ogrod-zimowy/