Zabieg liposukcji laserowej

Są takie zabiegi medycyny estetycznej, które dają naprawdę spektakularne efekty, a jednocześnie są małoinwazyjne i nie obciążają organizmu. Liposukcja laserowa to właśnie taki zabieg. To prawdziwy hit wśród pacjentów, którzy chcą w trwały sposób pozbyć się tłuszczu zalegającego w różnych częściach ciała. Na czym polega liposukcja laserowa? Kto może z niej skorzystać? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Liposukcja laserowa

Liposukcja to zabieg, który w medycynie estetycznej wykonywany jest od dawna. Ze względu na to, że ta gałąź medycyny bardzo się rozwija, w ostatnich latach liposukcja wykonywana jest przy użyciu światła lasera. To właśnie dzięki temu jest zabiegiem małoinwazyjnym, który w minimalnym stopniu narusza powłoki ciała. Podczas zabiegu pacjent jest pod opieką lekarza anestezjologa oraz lekarza medycyny estetycznej, zabieg bywa wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą. Wszystko w zależności od tego, jaki jest stan pacjenta. Wcześniej lekarz określa, w których miejscach na ciele będą wykonane niewielkie nacięcia, przez które będzie się wprowadzało sondę emitującą światło. To właśnie ona podgrzewa tkankę tłuszczową, która następnie zostaje odprowadzona na zewnątrz. Tłuszcz jest usunięty raz na zawsze, a efekt wyszczuplenia widoczny jest stosunkowo szybko, natomiast trzeba nosić opaski uciskowe przez kilka tygodni, aby tkanki prawidłowo się wchłonęły.

Dla kogo polecana jest liposukcja laserowa?

Dla kogo polecana jest liposukcja? Tak naprawdę dla każdego pacjenta, który boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej opornie zgromadzonej w różnych częściach ciała. Z zabiegu chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. To właśnie oni często mają nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach piersi, a liposukcja laserowa również może pomóc w jej usunięciu. Wcześniej warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni, czy w przypadku konkretnego pacjenta lipoliza ma sens. Jest to zabieg dla szerokiego grona pacjentów, dlatego warto mieć nadzieję. Jeżeli chodzi o ceny, to zależą one od tego, która część ciała będzie poddawana zabiegowi liposukcji.

Efekt liposukcji laserowej

Efekt liposukcji laserowej jest spektakularny, ale co najważniejsze również trwały. Trzeba uzbroić się jednak w cierpliwość, ponieważ tkanki muszą się zagoić, opuchlizna zniknąć, a skóra wchłonąć. Dlatego też po mniej więcej czterech tygodniach można już cieszyć się efektem zabiegu, odkrywając na nowo piękno swojego ciała.