Nieoczywiste zalety nauki języków obcych

Tylko poprzez naukę nowych rzeczy można naprawdę się rozwijać i dać sobie szansę na zmianę całego życia albo przynajmniej jego poprawę. Kurs hiszpańskiego nie musi być traktowany wyłącznie jak taka trampolina do zdobycia lepszej posady. Języków obcych warto się uczyć również z tych mniej oczywistych powodów, niekoniecznie związanych z pracą.

Doskonała stymulacja umysłu

Mięsień nieużywany stopniowo zanika. Często powtarza się tę frazę w kontekście pracy nad mózgiem, który jest potocznie jest nazywany mięśniem (nawet przez neurologów), albowiem działa na podobnych zasadach, bo jeśli się nad nim nie pracuje, on słabnie, aż ostatecznie najprostsze intelektualne wyzwanie staje się dla niego nie do przejścia.

Nauka nowego obcego języka, odbywająca się chociażby na kursie hiszpańskiego albo praktykowana samodzielnie w domu, to dla mózgu jedno z lepszych i bardziej stymulujących ćwiczeń. Poprawia ona pamięć, zwiększa koncentrację i wspomaga myślenie kreatywne. W końcu język obcy też jest swego rodzaju abstrakcją dla mózgu, więc jego nauka wymaga ruszenia własną wyobraźnią.

Mobilizująca do działania pasja

Widząc pierwsze efekty własnej pracy, człowiek nabiera ochoty na to, by pracować jeszcze ciężej, co jeszcze bardziej potęguje efekty jego starań. Tworzy to samonakręcającą się spiralę, której jedynym ostatecznym rezultatem może być perfekcyjne opanowanie obcego języka. A często, gdy już się go opanuje, nadal ma się ochotę na więcej i więcej. Kurs hiszpańskiego zostaje zastąpiony przez kurs niemieckiego albo naukę jeszcze innego języka.

Praca nad nową umiejętnością ogólnie rzecz biorąc motywuje też często do robienia innych rzeczy w życiu. Wbrew pozorom często jest tak, że im więcej ma się tych dodatkowych aktywności, tym więcej chce się robić, a wtedy całe życie staje się jednak znacznie ciekawsza.

Nawiązywanie nowych znajomości

Opanowanie obcego języka to też szansa na swobodne dogadanie się z dodatkową grupą ludzi, mówiącą właśnie w tym języku. A gdy człowiek jest w stanie komunikować się niemalże ze wszystkimi, wszędzie nawiązuje nowe znajomości i bez problemu odbywa rozmaite zagraniczne podróże, nie musząc korzystać z pomocy wirtualnych tłumaczy.

Doskonałą okazją do poznania nowych osób są też kursy językowe, takie jak kurs hiszpańskiego. Na nich zawsze można z kimś się zaprzyjaźnić albo przynajmniej nawiązać nieco bliższą relację.