Jak wybrać buty neoprenowe do morsowania?

Jak wybrać buty neoprenowe do morsowania?

Bardziej doświadczeni morsowie lub osoby, które właśnie zaczęły swoją przygodę z morsowaniem i bardzo im się spodobała często zastanawiają się nad zakupem butów neoprenowych do morsowania, które mają za zadanie podnieść komfort zimowych kąpieli w jeziorze. Jest to bardzo dobra inwestycja z kilku powodów, szczególnie jeśli buty będą dobrej jakości.

Zabezpieczenie skóry

Buty neoprenowe do morsowania mają za zadanie ochronić skórę stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi – dno zbiorników morskich jest usłane kamieniami, ale także różnego rodzaju zanieczyszczeniami – szkłem, kawałkami metali. Mogą one stanowić zagrożenie, ponieważ w przypadku nastąpienia na nie mogą przebić naskórek. Buty neoprenowe do morsowania zapobiegają takim wypadkom.

Poza tym choć buty neoprenowe do morsowania nie są ocieplane, to chronią także przed utratą ciepłoty ciała i ograniczają dyskomfort związany z niską temperaturą.

Ochrona kostki

Chodzenie po grząskim podłożu, jakim jest dno zbiorników wodnych, może wiązać się z obrażeniami kostki oraz ewentualnymi upadkami. Dlatego też warto, by buty neoprenowe do morsowania zabezpieczały kostkę i sięgały ponad nią.

Taka forma butów neoprenowych do morsowania ma również inną zaletę – zapewnia choć minimalne ogrzanie nogi i stanowi izolację przed temperatura. To szczególnie ważne u osób wrażliwych na zimną wodę, którym przy morsowaniu towarzyszy ból kostek z zimna. Mogą łatwo wyeliminować dolegliwości i cieszyć się morsowaniem bez przeszkód i konieczności rezygnowania z niego.

Podeszwa antypoślizgowa

Wejście do wody nie zawsze odbywa się z brzegu jeziora, co oznacza, że może być niebezpieczne w przypadku powierzchni gładkiej i mokrej. Dlatego też przydają się buty z powierzchnią antypoślizgową, której zadaniem jest zapobiec upadkowi w tak niesprzyjających i potencjalnie groźnych okolicznościach.

Nawet jeśli zakładamy, że do wody zawsze będziemy wchodzić z brzegu jeziora, to nie warto rezygnować z butów neoprenowych do morsowania z powierzchnią antypoślizgową. Zawsze może się zdarzyć okazja do morsowania w innym miejscu, na przykład w trakcie wyjazdu. do tego dochodzi kwestia morsowania w przeręblach – wtedy powierzchnia antypoślizgowa także się przydaje.

Buty neoprenowe do morsowania znajdziesz w ofercie divezone.pl