Najważniejsze funkcje programu do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur to idealne rozwiązanie dla każdego, kto zajmuje się sprzedażą lub usługami i jest płatnikiem podatku VAT. Faktury to dokumenty, które potwierdzają dokonanie transakcji lub wykonanie zlecenia. Ręczne pisanie faktur to już przeżytek, dlatego każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, powinien kupić dobry program do wystawiania faktur.

Jaki powinien być dobry program do wystawiania faktur?

Przede wszystkim powinien zapewnić wystawianie wszystkich faktur zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego. Powinien mieć także opcję automatycznej aktualizacji danych dotyczących przepisów, a także funkcję przypominania o terminie zapłaty podatku.Program taki musi mieć przejrzysty interfejs, być mobilny i dostępny online, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Pozwoli to właścicielowi przedsiębiorstwa na kontrolowanie sprzedaży i możliwość wystawienia faktury wszędzie tam, gdzie się znajduje w danej chwili.Program do fakturowania powinien również maksymalnie chronić dane osobowe, wprowadzane do komputera.

Jakie funkcje są ważne w programie do wystawiania faktur?

Bardzo ważne jest także, aby w programie tym były dodatkowe funkcje, takie jak tworzenie katalogu klientów, ewidencja podatkowa, automatyczne księgowanie faktur i wysyłanie wezwań do zapłaty. Bardzo ważna jest również baza klientów i możliwość jej weryfikacji na bieżąco.

Dlaczego tak ważne jest budowanie bazy kontrahentów?

Profesjonalny program do fakturowania powinien mieć możliwość pobierania danych kontrahentów z bazy GUS. Ręczne wpisywanie jest dość uciążliwe, natomiast wpisując numer NIP klienta wszystkie jego dane zostaną pobrane automatyczne, a potem zapisane w bazie klientów. Program ten pozwala również sprawdzić rzetelność kontrahenta w bazie dłużników, sprawdzić jego numeru rachunku bankowego, a także sprawdzić aktywność numeru Vat UE, jeżeli współpracuje się z zagranicznymi klientami. Wiarygodność klienta jest bardzo ważna i zapobiega narażeniu się na dotkliwe straty.