Jak endermologia wpływa na metabolizm?

Jak endermologia wpływa na metabolizm?

W dzisiejszym świecie istnieje wiele różnych technik zabiegowych, których celem jest ujędrnienie i odżywienie skóry. ENDERMOLOGIA ALLIANCE w Katowicach to zabieg, którego celem jest m.in. kompleksowe wzmocnienie procesów metabolicznych na poziomie komórkowym. Jak zachodzi ta zależność?

Czym jest endermologia?

ENDERMOLOGIA ALLIANCE to zabieg, który polega na wykonaniu dokładnego masażu uciskowego wybranej partii ciała. W zasadzie wykonuje się go tam, gdzie umiejscowiony jest trudny do wyeliminowania tłuszcz. Celem zabiegu nie jest walka z nadwagą, lecz modelowanie sylwetki.

Jak to działa w praktyce? Zabiegi ENDERMOLOGII ALLIANCE w Katowicach polegają na mechanicznym oddziaływaniu na skórę i znajdujące się tuż pod nią struktury. Dzięki temu tkanka tłuszczowa (cellulit) jest skutecznie rozbijana.

Endermologia a metabolizm

Metabolizm to ogół procesów biochemicznych, których celem jest przetworzenie substancji energetycznych (cukier, białka, tłuszcze) w energię. Co więcej, w ramach tego procesu organizm pozbywa się szkodliwych toksyn, oczyszczając w ten sposób organizm.

Dzięki mechanicznemu oddziaływaniu na skórę endermologia pobudza naczynia krwionośne i limfatyczne do rozbicia struktur lipidowych. Skutkiem tego jest mniejsze ryzyko zapadalności m.in. na miażdżycę lub inne choroby układu krążenia. Dzięki zabiegowi endermologii pacjent wyzbywa się tłuszczu, toksyn i czuje się lepiej.

Metabolizm i jego skutki

Zabiegi takie jak ENDERMOLOGIA ALLIANCE W KATOWICACH sprawiają, że do krwi trafia dużo więcej substancji odżywczych. To z kolei przedkłada się na lepsze samopoczucie i jeszcze większą dawkę energii do wykorzystania. Brak toksyn również sprawi, że osoby decydujące się na zabieg poczują się lepiej.

W procesie endermologii bardzo ważne jest to, aby dać organizmowi czas na usunięcie określonych zmian. Dlatego pierwsze efekty po zabiegu będzie można dostrzec dopiero po kilku dniach. Skóra stanie się zdrowsza, jędrniejsza, a zmiana lipidowa będzie stopniowo zanikać i to aż do momentu całkowitego usunięcia.