Jak najskuteczniej pozbyć się niechcianego owłosienia?

Jak najskuteczniej pozbyć się niechcianego owłosienia?

Owłosienie jest u kobiet bardzo niepożądanym atrybutem na wielu częściach ciała. Współczesne kanony estetyki sprawiają, że walka z włoskami jest udziałem niemal każdej kobiety, a również mężczyźni mają ochotę tu i ówdzie poradzić sobie z tą niedogodnością. Jak zrobić to skutecznie?

Golenie

Golenie owłosienia, na przykład golenie nóg, jest pierwszą techniką, która przychodzi do głowy. Jest to metoda, która nie wymaga inwestowanie w drogi sprzęt, czy wizyty w salonie. Szkopuł jest jednak jeden.

Golenie nóg sprawia, że faktycznie na krótką metę cel jest osiągany, jednak w ujęciu długofalowym pogarszamy sprawę. Z każdym goleniem włoski stają się grubsze, twardsze i najczęściej ciemniejsze. Dzieje się tak podobnie, jak z brodą u młodych mężczyzn. Początkowo ledwie widoczna i miękka, z każdym goleniem nabiera ciemnego koloru i sztywności.

Depilacja

Depilacja wydaje się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W ujęciu długofalowym ilość włosków się zimniejsza, a te, które odrastają, z każdym kolejnym procesem wzrostu stają się słabsze, bledsze i bardziej miękkie. Minusem depilacji jest to, że jest ona bolesna i powoduje podrażnienie skóry.

Jest jednak metoda depilacji, która ma wszelkie zalety innych rodzajów depilacji, nie sprawiając jednocześnie bólu i dyskomfortu. Mowa tutaj o depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – jak działa?

Depilacja laserowa działa podobnie jak inne rodzaje. Chodzi tutaj o zniszczenie włosa poprzez unicestwienie cebulki, jednak w tym przypadku nie dokuje się mechaniczne usunięcie cebulki, tylko jej zniszczenie na skutek działania promieniowania świetlnego, a dokładniej laserowego.

Depilacja światłem jest to zabieg całkowicie bezbolesny, skuteczny i wbrew początkowym obawom bezpieczny. Dodatkowo nie powoduje żadnych dodatkowych podrażnień, a obecnie można wykonać go bezpiecznie w domu samodzielnie. Jest tak dzięki temu, że mamy obecnie na rynku dostępne laserowe depilatory, do zastosowań indywidualnych.