Okna w domu – jak wybrać, by były piękne i jednocześnie funkcjonalne?

Okna w domu mogą być prawdziwą ozdobą. To właśnie dzięki nim dom staje się przestronny, nowoczesny i elegancki, a słońce króluje w pokojach. Warto również zadbać, by był oszczędny. Jak wybrać okna, które pozwolą zmniejszyć koszty ogrzewania nieruchomości?

Termoizolacyjność – o czym trzeba pamiętać?

O tym, że przez okna może uciekać wiele ciepła wiedzą wszyscy. Jednak już nie wszyscy wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę, by wybrać okna, które pomogą wpłynąć na koszty ogrzewania w pozytywny sposób.

Wybierając okna w Gliwicach warto zdecydować się na modele trzyszybowe. Ilość szyb wpływa na przepuszczalność powietrza. Trzyszybowe okna, które uszczelnione są argonem to bardzo oszczędna wersja. Ciepło nie będzie uciekało przez takie okna.

Decydując się na okna w Gliwicach należy również zwrócić uwagę, by okno było zabezpieczone przed niekontrolowanymi przewiewami. Klasa przepuszczalności powietrza określona jest w skali od 1 do 4. Najkorzystniej prezentują się okna o numeracji 4. To właśnie dzięki nim w domu nie odczujemy przewiewu, który czasami jest dosyć uciążliwy.

Duże czy małe?

Właściciele nieruchomości często obawiają się wybierać duże okna, gdyż przeraża ich duża utrata ciepła. Nie jest to prawdą!

Okna trzyszybowe, które są prawidłowo uszczelnione, a współczynnik ciepła jest mniejszy niż 0,9 W/(m²·K) nie przyniosą dużych strat energii. Wprost przeciwnie. Okna domu, który jest prawidłowo usytuowany będą dostarczały energię słoneczną, która dodatkowo będzie dogrzewała pomieszczenia.

Decydując się na duże okna w Gliwicach, można nie tylko zadbać, by dom był cieplejszy. Wystarczy tak rozplanować dom, by okna pokoju dziennego znalazły się od strony południowej, a sypialni i pokoi gospodarczych od północy.

Duże okna dostarczą dużo światła dziennego. Dzięki temu mieszkańcy będą lepiej się czuli. Jednocześnie dom będzie ogrzewany energią słoneczną. Nie można również zapomnieć o widokach, które będą rozciągały się za oknem.

Okna są bardzo ważnym elementem architektury. Duże, przeszklone przestrzenie sprawiają, że dom optycznie się powiększa, staje się wyjątkowo atrakcyjny i nowoczesny. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to korzystne rozwiązanie pod warunkiem, że okna będą miały odpowiednie parametry.

Wybierając okna w Gliwicach, warto skonsultować się ze specjalistą, który podpowie na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Warto pamiętać, że wybór okien to inwestycja na długie lata i czasami oszczędność może być tylko pozorna. Tańsze okna, które mają gorsze parametry termoizolacyjne, mogą okazać się droższe w użytkowaniu.