Jaką wykładzinę wybrać do sklepu? Sprawdź propozycję

Jaką wykładzinę wybrać do sklepu? Sprawdź propozycję

Zaplanowanie wystroju sklepu powinno być przemyślane. Ważnym elementem wystroju jest podłoga. Czym kierować się podczas wyboru materiału na podłogę w sklepie? Jakie opcje są do wyboru? Sprawdzamy w poradniku.

Jak wybrać materiał na podłogę?

Placówki handlowe i usługowe to miejsca z dużym ruchem. Materiał zastosowany na podłodze powinien być dobrze dostosowany do wymagań dużego ruchu.

Podłoga powinna być przede wszystkim łatwa w czyszczeniu. Łatwe utrzymanie estetyki jest szczególnie ważne na jesieni oraz w zimie. Istotne jest również bezpieczeństwo klientów dzięki właściwościom antypoślizgowym. Nie należy zapominać o dopasowaniu kolorystyki podłogi do wymagań firmy.

Zalety wykładzin dywanowych

Ciekawym pomysłem na wykończenie podłogi jest zastosowanie wykładziny dywanowej. Wykładzina do sklepu powinna być efektowna pod względem wizualnym.

Materiały zastosowane do wykończenia wnętrza powinny również tłumić dźwięki. Z problemem zbyt dużego hałasu boryka się większość placówek handlowych. Wykładzina dywanowa do sklepu skutecznie zapobiega powstawaniu dużego hałasu. Jest przy tym łatwa w czyszczeniu.

Jak wyglądają wykładziny PVC?

Ciekawą alternatywą dla wykładziny dywanowej jest wykładzina PVC. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego. Jest to jednak produkt o wysokiej estetyce. Posiada również wiele innych zalet.

Zaletą wykładziny PVC jest szeroka gama wzorów oraz kolorów. Zaletą wykonanej z PVC wykładziny do sklepu jest wysoka elastyczność oraz wytrzymałość. Wykładzina jest również niezwykle łatwa w czyszczeniu. Może z powodzeniem być stosowana we wszystkich miejscach z dużym natężeniem ruchu.

Czym charakteryzują się wykładziny kauczukowe?

Kolejnym popularnym rodzajem wykończenia podłogi jest wykładzina kauczukowa. Jest to materiał, który z powodzeniem może być wykorzystywany na dużych powierzchniach.

Zaletą wykładziny do sklepu wykonanej z kauczuku jest bardzo wysoka odporność na ścieranie. Warto też dodać, że wykładzina kauczukowa jest produktem ekologicznym.