Kabina prysznicowa z radiem

Wieczorny lub poranny prysznic to dla wielu z nas stały rytuał, bez którego nie sposób zakończyć lub rozpocząć dzień. Aby umilić sobie czas spędzony pod prysznicem, warto posłuchać muzyki albo sobie coś pośpiewać. Jeśli chcemy słuchać muzyki pod prysznicem, warto zainwestować w kabinę prysznicową z radiem.

Kabina prysznicowa z radiem – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kabin prysznicowych wyposażonych w radioodbiorniki. Znaleźć możemy zarówno kabiny prysznicowe kwadratowe, kwadratowe z zaokrąglonym wejściem, jak i prostokątne. Te ostatnie dedykowane są raczej do większych łazienek i pokojów kąpielowych. W ofercie sprzedawców wyposażenia łazienek nie brakuje kabin z radiem w różnych wersjach kolorystycznych. Dominującym kolorem jest jednak biel, gdyż ten kolor najłatwiej jest dopasować do wystroju każdej łazienki.

O czym należy pamiętać decydując się na zakup kabiny prysznicowej z radiem?

Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji jest wykonanie odpowiedniego podłączenia elektrycznego kabiny. Kabina prysznicowa z radiem musi być podłączona do sieci elektrycznej, żeby radio mogło zostać zasilone. Często zdarza się, że nie tylko radio wymaga podłączenia zasilania, lecz także moduł sterujący dyszami. Wiele nowoczesnych kabin prysznicowych wyposażonych jest w specjalne systemy sterowania, które wymagają podłączenia instalacji elektrycznej. Takie rozwiązania są oczywiście bezpieczne, jednak podczas montażu warto zwrócić uwagę na poprawność podłączenia wszystkich przewodów oraz na to, czy przy montażu jakiś przewód nie został uszkodzony. Ewentualne przebicie izolacji może być niebezpieczne dla użytkowników, gdyż grozi porażeniem prądem.

Kto decyduje się na kabiny prysznicowe z radiem?

Kabiny z radiem cieszą się dużą popularnością wśród młodych klientów. Dla wielu z nich to ciekawy gadżet, który może umilić kąpiel czy toaletę. Dzięki temu rozwiązaniu można słuchać muzyki podczas korzystania z toalety bez konieczności zabierania ze sobą przenośnego odtwarzacza czy smartfona.