Na czym polega lifting rzęs?

Na całej twarzy to oczy przyciągają największą uwagę i często decydują o pierwszym wrażeniu. Ich kształt i głębię może podkreślić, a nawet nieco poprawić wyraziste obramowanie czyli brwi oraz, co najważniejsze rzęsy. Niektóre kobiety urodziły się z naturalnie podkręconymi i gęstymi rzęsami, ale większość potrzebuje ingerencji w naturę, by wydobyć ze ze swojego spojrzenia maksimum możliwości. Używane do tego celu maskary i zalotki, dają tymczasowy efekt, ale codzienne używanie potrafi być męczące i zajmuje cenny czas. Dlatego wiele pań decyduje się na profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych, mające poprawić wygląd rzęs na dłużej. Jednym z takich zabiegów jest lifting rzęs, który jest metodą dająca najbardziej naturalny efekt. Rzęsy po tej czynności stają się bardziej widoczne, ale nie cechuje ich sztuczność, jak to często bywa w przypadku ich zagęszczania. Na czym polega lifting rzęs i jakie przynosi korzyści?

Lifting rzęs – naturalnie podkręcone spojrzenie

Lifting rzęs stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów i wykonuje go już większość salonów kosmetycznych. Można go porównać do stosowania zalotki, jednak efekt utrzymuje się dłużej i jest bardziej wyrazisty. Rzęsy po liftingu są podkręcone i wydłużone, co powoduje, że oczy wydają się większe, a spojrzenie bardziej otwarte. Choć liczba rzęs nie ulega zwiększeniu po zastosowaniu tego zabiegu, efekty wizualne temu przeczą. Dzięki podkręceniu włoski nie zlewają się już z linią oka, dlatego wydaje się że jest ich więcej niż w rzeczywistości. Mimo ingerencji w ich strukturę, często nie można odróżnić rzęs po liftingu od wyglądu naturalnych rzęs, co jest istotną zaletą dla kobiet, które cenią sobie subtelne spojrzenie. Zabieg jest szczególnie polecany dla pań, których rzęsy rosną w prostej linii i nie wyróżniają się na tle oczu. Stosunkowo niewielkie poprawienie ich natury, może dać spektakularny efekt, który zupełnie odmieni spojrzenie i wygląd całej twarzy.

Przeczytaj także: https://www.sztukakosmetologii.pl/o-czym-pamietac-wybierajac-gabinet-medycyny-estetycznej/

Jak zrobić lifting rzęs?

Lifting wykonuje przeszkolona kosmetyczka w profesjonalnym salonie. Nie trzeba rezerwować na niego wiele czasu, ponieważ trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. Sam zabieg jest też dość prosty i składa się z niewielu etapów. Na początku kosmetyczka dezynfekuje i zabezpiecza okolice oczu, a potem nakłada na włoski specjalistyczny środek, mający ułatwić nadanie im podkręconego kształtu. Następnie zawija rzęsy na malutki wałeczek i pokrywa się je odżywką stabilizująca, stanowiącą główny punkt tego zabiegu. Po odczekaniu ok. 15 minut w zależności od salonu stosuje się inne środki mające podkreślić i poprawić ich wygląd. U wielu kosmetyczek lifting rzęs jest połączony z ich laminacją, czyli odżywieniu i nadaniu im blasku z pomocą keratyny. W odróżnieniu od niektórych zabiegów zagęszczających lifting i laminacja rzęs są w pełni bezpieczne i nie niszczą włosków, zamiast tego wzmacniają je i pogrubiają. Po odczekaniu stosownego czasu można bez problemu nakładać na nie mascarę, która jeszcze bardziej pogłębi efekt intensywnego i otwartego spojrzenia.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/lifting-rzes-czym-polega-sie-go-wykonuje/