Markizy czy rolety wewnętrzne? Co wybrać do okien dachowych?

Dawniej ludzie nie przykładali aż tak sporej wagi do tego aspektu. Dzisiaj szukają zaś skutecznego rozwiązania w tym temacie. Co wybrać do okien dachowych? Jakie elementy będą najlepiej wywiązywały się ze swojego zadania? Możliwości jest co najmniej kilka. Niektórzy wybierają markizy, a niektórzy specjalnie przystosowane rolety wewnętrzne. Czym odznaczają się obie opcje? Jaka z nich będzie najlepsza?

Jakie zalety mają markizy?

Warto tutaj wyróżnić specjalne markizy do okien dachowych. Są one zazwyczaj zrobione z siateczki z PCW. Cechują się różnym procentem prześwitu. W związku z tym bardzo istotne jest to, aby już na etapie zakupu zastanowić się, jaka opcja będzie dla Was najlepsza. Markizy do okien połaciowych są wykonywane również poprzez wykorzystanie włókien szklanych, które zostały jeszcze dodatkowo powleczone sztucznym tworzywem. Jest ono odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych. Odpowiednie markizy są starannie wykonane z dobrego materiału. Dzięki temu są stabilne i wytrzymałe. Inwestycja na pewno nie będzie zatem – kolokwialnie pisząc – wyrzuceniem gotówki w błoto. Markizy zwijają się na wałek ze sprężyną. Element ten jest ukryty w specjalnej kasecie, która została wcześniej zainstalowana do ościeżnicy okna. Jakie są najważniejsze zalety produktów z tej kategorii? Warto uwzględnić kilka aspektów. Między innymi markizy skutecznie redukują światło oraz ciepło słoneczne. Sprawiają, że w danym pomieszczeniu swobodnie można wypoczywać czy pracować. Ponadto nie zasłaniają widoku za konkretnym oknem. Ciekawostką jest, że dobrej jakości markizy pełnią również funkcję akustyczną.

Zapoznaj się z aktualną ofertą rolet od SURMA na www.systemysurma.pl

Dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane?

Dużo osób decyduje się na rolety plisowane. Czym charakteryzują się takie elementy – przeznaczone między innymi właśnie do okien dachowych? Warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Między innymi rolety plisowane są bardzo uniwersalne. Pasują bowiem do różnych okien – także tych nietypowych. Świetnie wywiązują się ze swojego podstawowego zadania. Co jeszcze je wyróżnia na tle pozostałych? Rolety plisowane umożliwiają tak naprawdę zasłonięcie dowolnej części okna połaciowego. To od właściciela zależy stopień dopływu światła naturalnego. Nie da się ukryć, że jest to bardzo cenna kwestia. Jaka jest ich konstrukcja? Urządzenia mają stosunkowo wąskie listwy oraz prowadnice. Poza tym nie posiadają żadnej kasety. Dużo osób podkreśla, że takie rolety są lepsze od innych – uwzględniając stricte aspekty dekoracyjne.