Zdrowe paznokcie – jak je pielęgnować?

Pielęgnacja paznokci jest bardzo ważna, nie tylko ze względów czysto estetycznych, ale także dla zdrowia. Każda z kobiet bez wątpienia czuje się lepiej, kiedy jej wygląd jest nienaganny. Jako że paznokcie są częścią ciała najbardziej widoczną, wówczas trzeba dołożyć wszelkich starań, aby pielęgnować je w sposób właściwy i dokładny. Odnosi się to przede wszystkim do paznokci zdrowych, gdyż paznokcie z wadami, ubytkami lub dotknięte pewnymi dolegliwościami wymagają najpierw doprowadzenia ich do pełni zdrowia, a później dopiero możliwa staje się ich stylizacja. Potrzebna jest do tego umiejętność, którą posiada niewątpliwie każda sprytna i wykształcona kosmetyczka. W tych sprawach ważne jest także doświadczenie.  Zawartość naszego poradnika pt. „Najlepszy fryzjer i kosmetyczka we Wrocławiu-wiemy, jak ich znaleźć”, z pewnością pomoże znaleźć doświadczoną kosmetyczkę, która wystylizuje i zadba o paznokcie zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Jak pielęgnować samodzielnie paznokcie bez obawy o ich uszkodzenie?

Trzeba wiedzieć o tym, że pielęgnacja przeprowadzona niewłaściwie niesie z sobą ryzyko pewnych uszkodzeń płytki paznokcia, skóry wokół niego oraz  innych podrażnień, z infekcjami włącznie.  Aby tych przykrych niespodzianek uniknąć, należy podejść do każdego zabiegu, z uwagą i bez lekkomyślności. Wiele kobiet samodzielnie zajmuje się takimi zabiegami jak:

  • przycinanie skórek,
  • opiłowywanie płytki każdego z paznokci i nadawanie im pożądanego kształtu,
  • szlifowaniu paznokci i nadawaniu im blasku.

Jednak nie każda kobieta we własnym zakresie się tym zajmuje. Są i takie, które wolą to zlecić kosmetyczce. Tu często pojawia się problem, szczególnie gdy do głosu dochodzą względy ekonomiczne. Chcąc oszczędzić na wizycie u kosmetyczki zdobiącej paznokcie we Wrocławiu, zlecają jej co najwyżej najtrudniejsze zabiegi, jak nakładanie manicure i pedicure oraz wykonywanie zdobień paznokci, może dojść do uszkodzeń paznokci i skóry palców. Do tego dochodzi szczególnie wtedy, kiedy samodzielnie zabieramy się za prace, na których nie najlepiej się znamy.

Co nas może spotkać złego, kiedy sami wykonujemy manicure?

Każda osoba powinna wykonywać tylko te zabiegi, których skutków jest pewna, czyli prosta, codzienna pielęgnacja paznokci z użyciem znanych sobie preparatów i kosmetyków. Problem może zacząć się wtedy, kiedy chcemy zastąpić specjalistę, który zna się na pracy znacznie lepiej od nas.

Często robi się to z chęci oszczędności, a czasem też podchodzi się do tego z dozą ciekawości. Zwykle kończy się to konsekwencjami, takimi jak:

  • podrażnienia,
  • niemożność przeprowadzenie zdobień i oczekiwanego manicure,
  • zranienia i infekcje.

Trzeba sobie w porę zadać pytanie, czy jesteśmy przygotowani na podjęcie takiego ryzyka? Czy nie lepiej zdać się na doświadczenie profesjonalnych stylistek?