Jak dojechać komunikacją publiczną do Rybnika? Sprawdź połączenia!

łukasz - sindbad - sindbad (30).jpg

Rybnik jest jednym z większych miast znajdujących się na terenie Górnego Śląska, a dokładnie w południowej części tego województwa. W jaki sposób można dojechać do Rybnika z wykorzystaniem komunikacji publicznej? Do dyspozycji jest kilka metod, które prezentujemy poniżej.

Autobusy i busy do Rybnika

Jedną z najczęściej używanych metod transportu do Rybnika są busy i autobusy, które kursują zarówno na lokalnych, jak i na międzymiastowych trasach.

Do dyspozycji są zarówno połączenia PKS Rybnik bus, które obsługują głównie pobliskie miejscowości, jak i oferta prywatnych przewoźników, którzy dojeżdżają również do oddalonych miast w Polsce i za granicą. Można wówczas dojechać bezpośrednio na dworzec autobusowy w Rybniku lub wysiąść na innym przystanku, zależnie od celu podróży.

Aby zobaczyć aktualne połączenia PKS Rybnik oraz innych przewoźników, wystarczy skorzystać z internetu. W sieci można natychmiast zapoznać się z dostępnymi rozkładami jazdy i sprawdzić połączenia. Za pośrednictwem internetu można także zarezerwować bilety u wielu przewoźników, co również jest wygodnym rozwiązaniem.

Pociągi do Rybnika

W Rybniku znajdują się również stacje kolejowe, w tym główna stacja kolejowa położona w pobliżu centrum miasta.

Do Rybnika można dojechać z wielu miast w Polsce, między innymi z Wodzisławia Śląskiego, Katowic, Gliwic, Oświęcimia, Raciborza, Wrocławia, Warszawy. Dostępne są również międzynarodowe pociągi, na przykład do Czech.

Dokładne informacje dotyczące aktualnego rozkładu jazdy pociągów do Rybnika oraz z Rybnika można znaleźć na stronach przewoźników kolejowych – PKP oraz Kolei Śląskich. Bilety również można zakupić za pośrednictwem internetu.

Prywatne przewozy do Rybnika

Osoby planujące podróż do Rybnika mogą również skorzystać z prywatnych przewozów, na przykład za pośrednictwem serwisów typu BlaBlaCar.

Oferują one wspólne przejazdy dla osób i pozwalają na uzyskanie bardzo atrakcyjnych cen. Z drugiej strony nie zawsze są one dostępne, a także mogą być one trudne do wyszukania dla osób planujących swoje podróże z wyprzedzeniem.