Systemy laserowe w medycynie estetycznej

Systemy laserowe w medycynie estetycznej

Lasery – gdy ktoś usłysz to słowo, to przypomni sobie sceny z serii „Gwiezdne Wojny”. Jednak w przypadku laserów w niniejszym tekście chodzi o coś zupełnie innego niż kosmiczną broń. Mowa tutaj o systemach czy urządzeniach stosowanych w celach odmładzających skórę człowieka!

Sprzęt tylko z profesjonalnej firmy

Technologia zmieniła się na naszych oczach. W ciągu ostatnich lat dokonał się spory skok, jeżeli chodzi o produkcję coraz nowszych sprzętów, także medycznych. Co ciekawe, wśród nich mamy nie tylko bardzo ostre skalpele do zabiegów chirurgicznych, ale również systemy laserowe.

Dzięki laserom możliwe jest przeprowadzanie zabiegów mało inwazyjnych. Pacjenci odczuwają niewielki ból, stąd narzędzia w nie wyposażone mają bardzo szerokie zastosowanie. Używane są chociażby w dziale medycyny estetycznej. Co ważne, należy je kupować tylko w profesjonalnych firmach i sklepach medycznych, np. na https://shar-pol.pl/zabieg/. Jedynie wówczas ma się pewność, co do ich znakomitej jakości.

Laser dobry na poprawę skóry!

Skoro już mowa o medycynie estetycznej albo kosmetologii, to lasery zdają tam swój egzamin celująco. Pomagają chociażby ujędrnić starzejącą się skórę i zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Nic więc dziwnego, że szczególnie popularnym, najnowszym zabiegiem, na który decydują się starsze pacjentki, jest tzw. lipoliza wspomagana dodatkowo prądem.

Ta technika to wyjątkowe połączenie liftingu z punktową redukcją tkanki tłuszczowej z jednoczesnym uzupełnianiem kolagenu. Dzięki niej każda pani poczuje się jak nowo narodzona – bez nadmiaru skóry i zmarszczek. Jest to lepsza metoda od klasycznej, znanej wszystkim liposukcji. Zaletą jest tutaj delikatność urządzeń potrafiących przeprowadzić zabieg nawet na powiekach.

Coś więcej niż ładna skóra

Na stronie firmy Shar-Pol można dowiedzieć się, jakie jeszcze zabiegi mogą być dokonywane za pomocą laserów. Po przejściu w odpowiednią zakładkę dotyczącą tej tematyki (https://shar-pol.pl/zabieg/) okaże się, że firma oferuje np. lasery diodowe, które w sposób mało inwazyjny pomagają wyleczyć w niektórych przypadkach tzw. dyskopatię.

Operacje narzędziami laserowymi dają szybkie i widoczne efekty. Nie powinna zatem dziwić obecność owych sprzętów zarówno w urologii (kruszenie kamieni w układzie moczowym), jak i ginekologii, szczególnie tej estetycznej (tzw. procedura HOLA do usuwania polipów). Stosowanie laserów nie wiąże się z ryzykiem i jest bezpieczne. Nie powoduje dużego dyskomfortu, mimo braku znieczulenia.