Skrzyniopalety, czyli ekonomiczny sposób przechowywania towarów

Skrzyniopalety, czyli ekonomiczny sposób przechowywania towarów

W przemyśle produkcyjnym, spożywczym, budowlanym czy chemicznym ważne jest nie tylko wytwarzanie towarów i ich elementów. Priorytetem jest także ich bezpieczne przechowywanie, by mogły zostać sprzedane w odpowiednim stanie, lub użyte we właściwym czasie zgodnie z przeznaczeniem. Obecnie w niemal każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym czy sklepie wielobranżowym, który posiada magazyn królują skrzyniopalety z plastiku. Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Czy skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są tanie?

Zasadniczo ceny skrzyniopalet nie są wygórowane nawet, jeśli kupuje się je od uznanych producentów, co stanowi mądrą inwestycję. Zakup skrzyniopalet z plastiku szybko się zwróci, ponieważ są to pojemniki przeznaczone do długotrwałej eksploatacji oraz wielokrotnego użytku. Zamiast cyklicznie kupować nowe skrzynki, można zatem wygenerować oszczędności. W porównaniu np. do skrzyń drewnianych, które są bardziej kruche i podatne na wilgoć, skrzyniopalety plastikowe pozostają nienaruszone niezależnie od czynników zewnętrznych. Są opłacalne także ze względu na to, że można je poddać recyklingowi.

Co można przechowywać w skrzyniopaletach?

Choć odpowiedź wydaje się prozaiczna, to prawdą jest, iż skrzyniopalety z tworzywa sztucznego mogą mieścić w sobie praktycznie wszystko od produktów spożywczych, wyrobów plastikowych, metalowych, gumowych, aż po chemiczne. Wystarczy tylko dopasować pojemniki gabarytowo, gdyż na rynku istnieją skrzynie w rozmaitych wymiarach. Jeśli przechowuje się produkty sypkie lub wyjątkowo kruche można postawić na skrzyniopalety zamykane wyposażone w szczelne wieka.

Skrzyniopalety plastikowe – sposób układania i dodatkowe udogodnienia

Wiele hal produkcyjnych czy magazynów ma niezbyt zadowalający metraż, więc układanie skrzynek z towarami musi odbywać się w sprytny sposób. Plastikowe skrzyniopalety można formować w stabilne wieże, by wygospodarować dodatkową przestrzeń. Ponadto, skrzynie mogą być wyposażone w kółeczka, dzięki którym nie trzeba ich dźwigać, aby przenieść do innego pomieszczenia czy samochodu dostawczego.