Powiększanie ust – wskazania, przebieg i efekty zabiegu

Marzysz o pięknych, pełnych i nawilżonych ustach? Zabieg powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej to najlepsze rozwiązanie! Zobacz, kiedy najczęściej stosuje się taką procedurę, jak ona wygląda i jakie daje rezultaty.

Kiedy wykonać powiększanie ust?

Powiększaniem ust określa się rodzaj zabiegu, którego celem jest nadanie ustom ładniejszego wyglądu. To zabieg estetyczny, jednak może być on również prowadzony wtedy, gdy do zmiany wyglądu ust doszło na skutek wypadku, choroby.

Najczęściej na powiększanie ust decydują się kobiety, których usta są małe, wąskie albo asymetryczne. Również procedura ta może być prowadzona w przypadku ust nadmiernie suchych, bez kolorytu. Pomaga też na opadające kąciki ust oraz u osób z uśmiechem dziąsłowym.

Powiększenie ust – przebieg procedury

Zabieg powiększania ust polega na wstrzyknięciu w nie preparatu za pomocą kaniuli lub igły. Do tego celu stosowane są preparaty zawierające kwas hialuronowy, który wypełnia tkanki i podnosi ich poziom nawilżenia.

Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu jest on praktycznie bezbolesny. Cały czas trwania zabiegu to około 30-60 minut.

Po powiększeniu ust mogą pojawić się tymczasowe dolegliwości, na przykład siniaki, zaczerwienienie, obrzęki, które zanikają w ciągu kilku dni.

Jakie są efekty powiększania ust?

Efekty zabiegu powiększania ust można zauważyć od razu po jego przeprowadzeniu. Usta uzyskują wtedy pożądany kształt i objętość, są symetryczne, nawilżone, mają atrakcyjny koloryt. Zmniejszeniu ulegają również widoczne wokół ust zmarszczki.

Najczęściej rezultaty zabiegu można obserwować przez około 6-12 miesięcy. Ostateczny czas widoczności efektów zależy między innymi od ilości podanego preparatu, jego głębokości aplikacji czy predyspozycji. Następnie procedurę można powtórzyć.

Gdzie wykonać powiększanie ust?

Wybór odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegu ma duże znaczenie. Gdzie powiększyć usta w Katowicach?

Najlepiej zdecydować się na klinikę albo gabinet medycyny estetycznej z pozytywnymi opiniami, który zapewnia wysoką jakość procedur i obsługi.

Adresy punktów prowadzących powiększanie ust w Katowicach można znaleźć online i od razu zadzwonić, by umówić się na konsultację.