Żywica poliuretanowa – charakterystyka i zastosowanie

Żywica poliuretanowa – charakterystyka i zastosowanie

Żywica poliuretanowa to materiał cechujący się wysoką elastycznością, a także odpornością na zarysowania oraz pęknięcia. Poza tym jest odporna na promieniowanie UV oraz inne czynniki atmosferyczne. Dzięki temu cieszy się dużą popularnością. Jakie ma zastosowanie?

Podłoga z żywicy poliuretanowej

Posadzki z żywicy poliuretanowej to doskonałe rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w aranżacjach mieszkaniowych. Chociaż do niedawna takie posadzki można było spotkać przede wszystkim na halach produkcyjnych, dziś równie często wybierają je osoby prywatne i trudno się temu dziwić. Podłogi z żywicy poliuretanowej świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, dlatego niezależnie od tego, czy decydujemy się na styl nowoczesny, minimalistyczny, skandynawski, czy wolimy aranżacje w tradycyjnym wydaniu, taka posadzka się sprawdzi. Jeżeli chodzi o rodzaje żywicy, możliwości jest naprawdę wiele, gdyż można uzyskać różnego rodzaju efekty.

Ponieważ żywica poliuretanowa bardzo dobrze izoluje, nie trzeba kłaść na podłodze żadnych podkładów, co więcej można ułożyć ją również pod ogrzewanie podłogowe. Niekwestionowaną zaletą takiego rozwiązania jest też łatwość podłogi do utrzymania w czystości, gdyż nie zbiera się na niej kurz, a do jej pielęgnacji nie są potrzebne specjalne środki.

Czy posadzka z żywicy jest droga?

Jedną z głównych wad posadzek wykonanych z żywicy poliuretanowej, bez wątpienia jest jej cena. Co więcej, w tym wypadku niezbędne będzie znalezienie dobrej ekipy montażowej, która wykona takie prace poprawnie. Niestety znalezienie profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu usługami, wcale nie jest proste. Czy mimo wszystko warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Bez wątpienia tak, gdyż jest to inwestycja na długie lata. Posadzki z żywicy są trwałe, estetyczne i łatwe do czyszczenia, co czyni je bardzo dobrą alternatywą dla innych rodzajów podłóg. Na pewno warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.