Korekcja zmarszczek – sprawdź, jak możesz odmłodzić się o kilka lat

Zmarszczki są nieuniknione – prędzej czy później pojawią się na twarzy każdego z nas. Niestety, bynajmniej nie po to, by dodać nam uroku! Przypomną nam natomiast o naszym wieku i nie pozostawią złudzeń – starzejemy się, a efekty tego procesu widoczne są naszej skórze. Czy można się ich pozbyć? Co zrobić, by zredukować widoczność zmarszczek i odmłodzić się o kilka lat? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Pielęgnacja cery dojrzałej

Odpowiednia pielęgnacja cery dojrzałej może znacząco wpłynąć na stan naszej cery i widoczność zmarszczek. Ważne jest, by preparaty i kosmetyki pielęgnacyjne dobierać do swojego wieku i typu cery. Każdego dnia należy nakładać na twarz krem nawilżający z filtrami UVA i UVB. Warto sięgać po specyfiki z witaminą E, flawonoidami lub koenzymem Q10. Nie wolno zapominać o wieczornej pielęgnacji! Na noc świetnie sprawdzają się kremy regenerujące. Dobre efekty dają również kremy z retinoidami, które nie tylko redukują widoczne zmarszczki i przebarwienia, ale także opóźniają proces starzenia się skóry.

Kosmetyczne zabiegi odmładzające

Zabiegi odmładzające wykonywane w gabinetach kosmetologicznych są świetnym sposobem na przywrócenie skórze młodego i zdrowego wyglądu. Do najpopularniejszych należy mikrodermabrazja, która wygładza cerę, redukuje przebarwienia i stymuluje skórę do odnowy. Dla cery dojrzałej polecane są również peelingi, które oczyszczają skórę i przywracają jej jędrność. Chętnie stosowanym zabiegiem jest ponadto fotoodmładzanie, a więc laserowe usuwanie zmarszczek, przebarwień, blizn czy widocznych naczynek. Zabiegi kosmetyczne zwykle wykonuje się w seriach, które należy cyklicznie powtarzać.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej, choć są najbardziej inwazyjne, pozwalają uzyskać najlepsze rezultaty. Sięgają po nie zwykle osoby po 50. roku życia, choć coraz częściej korzystają z nich również osoby młodsze. Do najpopularniejszych należą zastrzyki z botoksu, które umożliwiają redukcję zmarszczek w górnych partiach twarzy oraz kwas hialuronowy, którym wypełnia się bruzdy nosowo-wargowe. W gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej wykonuje się także mezoterapię igłową, a więc zabieg, w którym substancje lecznicze wstrzykiwane są w obręb skóry.

Sposobów na redukcję zmarszczek jest wiele i tylko od naszych potrzeb oraz zasobności naszego portfela zależy, który z nich wybierzemy. W każdym przypadku należy jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji naszej skóry i zdrowym trybie życia – to podstawa pięknej i zdrowej cery w każdym wieku!

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/