Jak zwalczyć infekcje dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych to problem bardzo popularny nie tylko wśród kobiet, ale również u mężczyzn. U kobiet jest bardziej powszechny, ze względu na ich budowę, natomiast warto pamiętać, że mężczyznom nie jest to również obce. Niezaleczone infekcje często wracają i są uciążliwym problemem wielu osób – to bolesna i bardzo niekomfortowa przypadłość, ale można z nią walczyć różnymi metodami.

Po pierwsze, należy zadbać o odpowiednią higienę. To jest podstawa do dalszych działań. Kobiety muszą zwrócić szczególną uwagę na higienę w trakcie miesiączki. W przypadku higieny u kobiet warto zachować wszelkie aspekty, jak chociażby nie przenoszenie bakterii z okolic odbytu do przodu, poprzez odpowiednie wycieranie okolić intymnych (od tyłu do przodu). To takie drobne wskazówki, pozwalające ograniczyć narażenie się na problemy.

Jak jeszcze możesz o siebie zadbać?

W pierwszej kolejności, zastanów się ile wody dziennie wypijasz. Odpowiednia podaż wody w ciągu dnia pozwala pozbywać się niepotrzebnego balastu i bakterii z naszego organizmu, dlatego tak ważne jest picie wody i robienie siku, nawet jeśli właśnie cierpisz na infekcję układu moczowego. Tutaj mogą przydać się zioła moczopędne, dostępne w formie suplementu Uva Ursi Diurite. Mącznica lekarska jest bardzo bezpiecznym ziołem, wspierającym organizm w wydalaniu nadmiernej ilości wody z organizmu i działa również jako antyseptyk. Podobnie działa znajdujący się w Uva Ursi ekstrakt z korzenia pietruszki – ma również działanie odkażające i zmniejsza napięcie dróg moczowych. Korzeń imbiru, czyli kolejny składnik, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, dzięki czemu łagodzi przebieg choroby.

Można dodać do tego również żurawinę, której działanie znane jest od wielu lat. Żurawina ogranicza rozwój bakterii patogennych i zapobiega nawrotom infekcji bakteryjnych. Nie osłabia tym samym układu odpornościowego, jak robią to np. antybiotyki. Obniża za to pH moczu, a to jest środowisko wysoce niesprzyjające rozwojowi bakterii.

W przypadku kobiet, warto zabezpieczyć się jeszcze z jednej strony. Kiedy cierpisz na nawracające infekcje dróg moczowych, może być to związane ze złym skolonizowaniem bakteryjnym pochwy (przenoszenie bakterii). Warto w takim przypadku zadbać o odpowiednią mikrobiotę pochwy, poprzez zastosowanie kuracji leczniczej globulkami dopochwowymi San Probi Femi+. Zawierające się w nich bakterie probiotyczne, pomogą przywrócić równowagę mikroflory, co jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak widzisz, masz kilka opcji do zadbania o siebie w trakcie infekcji dróg moczowych. Nie jest to przyjemna przypadłość, ale są drogi, by skutecznie się tego pozbyć. Możesz sprawdzić również inne suplementy, pomocne w przypadku tej infekcji.