Środki dezynfekujące – podstawa Twojej pracy tatuatora

Prowadząc swój salon tatuażu chcesz, żeby Twoje prace były wykonane jak najlepiej, a klienci chętnie wracali. Najczęściej na swoją markę pracujesz wiele lat, więc nie daj jej zniszczyć przez brak higieny i czystości w Twoim salonie.

Dlaczego czystość i sterylność jest tak ważna?

Studio tatuażu to miejsce, gdzie przychodzi wiele osób. Pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę jest na pewno czystość i porządek w Twoim salonie. Środki dezynfekujące pozwolą utrzymać Twoje miejsce pracy w czystości, a dodatkowo zwalczą także wirusy i bakterie, które przenoszą wiele ciężkich chorób zakaźnych.

Dbaj o klienta!

Klient Twojego studia musi czuć się u Ciebie bezpiecznie. Wykonanie tatuażu wiąże się z ingerencją w ciało ludzkie. Pistolet z igłą mają kontakt z krwią osoby tatuowanej. Ważne jest, żeby wyczyścić dobrze cały sprzęt po zakończonym tatuażu. Używaj do tego tylko środków dezynfekujących, bo tylko dzięki nim Twój sprzęt będzie wysterylizowany i bezpieczny. Postaw także stojaki z płynem dezynfekującym tak, żeby były dostępne dla każdego odwiedzającego.

Jakie środki dezynfekujące wybrać?

Środki dezynfekujące mają na celu skuteczne usunięcie bakterii i zarazków, dlatego tak ważne jest ich stosowanie. Warto wybierać tylko te, które mają potrzebne atesty i certyfikaty. Na rynku często pojawia się wiele podróbek płynów dezynfekujących. Nie daj się zwieź niższą ceną. Kupuj tylko porządne i sprawdzone środki dezynfekujące. Używaj ich zgodnie z ich przeznaczeniem. Nie każdy płyn jest odpowiedni akurat do czyszczonej powierzchni. Należy więc sprawdzić, który może być akurat wykorzystany.

Warto stosować środki dezynfekujące!

Stosuj zawsze środki dezynfekujące w swoim salonie. Będziesz miał pewność, że Ty i Twoi klienci jesteście bezpieczni. Nikt nie chce się zarazić groźną chorobą. Dbaj o to, żeby do tego nie doszło, ponieważ może to zniszczyć markę Twojego studia tatuażu i narazić na niepotrzebne koszty związane z wypłaceniem ubezpieczenia. Pamiętaj, że środki czystości to podstawa działania każdego studia tatuażu.