Prawidłowo przeprowadzona kasacja – jak to zrobić?

Prawidłowo przeprowadzona kasacja – jak to zrobić?

Każdy, kto posiada stary samochód w złym stanie technicznym, powinien jak najszybciej się go pozbyć. To samo dotyczy aut powypadkowych, których nie da się naprawić lub nie opłaca się tego robić oraz samochodów spalonych, wyciągniętych z rzeki lub takich, które mają uszkodzone podzespoły. W takich przypadkach idealnym wyjściem będzie kasacja pojazdu.

Legalna Kasacja pojazdów Kraków – od czego zacząć?

Kasację auta w sposób legalny przeprowadzić można w licencjonowanych stacjach, które są uprawnione do tego typu działalności i mogą wystawić wszystkie potrzebne dokumenty. Pierwszym etapem jest dostarczenie pojazdu do punktu kasacji samodzielne albo umówienie się z firmą na jego odbiór i transport. Pamiętać trzeba, aby wziąć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, czyli dowód osobisty i rejestracyjny pojazdu lub inny dokument, który potwierdzi dane pojazdu. Przy sobie trzeba mieć także umowę kupna-sprzedaży, potwierdzoną w Urzędzie Skarbowym, a także upoważnienie, jeśli auto ma współwłaściciela.Stacja kasacji pojazdów wydaje właścicielowi pojazdu zaświadczenie o tym, że auto zostaje przyjęte do kasacji, unieważnione zostają tablice rejestracyjne, dowód i karta pojazdu. Sporządzony zostaje także protokół, który potrzebny będzie do wyrejestrowania pojazdu i do wypowiedzenia umowy OC.

Gdzie zgłosić złomowanie auta?

Z unieważnionym tablicami i dowodem rejestracyjnym oraz z zaświadczeniem z punktu kasacji udać się należy do Wydziału Komunikacji, a następnie złożyć stosowny wniosek. Właściciel pojazdu ma na to trzydzieści dni od przeprowadzonej kasacji.

O czym należy pamiętać złomując samochód?

Kasacja samochodów Kraków to proces kilkuetapowy, który wymaga dopełnienia wszystkich formalności. Pamiętać należy również, że punkt, który przyjmuje pojazd do kasacji, nie powinien pobierać za to żadnych opłat. Wyjątkiem jest sytuacja, w której pojazd jest lżejszy niż waga wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W takim przypadku pobiera się opłaty za każdy brakujący kilogram, nie są to jednak duże kwoty.