Jak skutecznie uporać się z tkanką tłuszczową?

Jak skutecznie uporać się z tkanką tłuszczową?

Nadmiar tkanki tłuszczowej nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również negatywnie wpływa na zdrowie. Dlatego też tak ważnym jest, aby nie dopuścić do jej nadmiernego odkładania się. Co jednak zrobić, kiedy już do tego dojdzie? Jak skutecznie się z nią uporać? Podpowiadamy.

Po pierwsze – dieta redukcyjna

Pierwszym ze sposobów na skuteczne uporanie się z zlegającą tkanką tłuszczową, jest stosowanie diety redukcyjnej. Podstawową jej zasadą jest deficyt kaloryczny, który sprawia, że organizm czerpie energię z nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a tym samym powoduje jej utratę.

Po drugie – ćwiczenia

Regularny wysiłek fizyczny, to kolejny ze sposobów, na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się treningi kardio, takie jak bieganie, spacery, taniec czy zajęcia aerobowe. Warto pamiętać jednak o tym, że regularny wysiłek fizyczny stanowi jedynie 20% sukcesu. Pozostałe 80% to zdrowa, dobrze zbilansowana dieta i nieprzekraczanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Po trzecie – specjalistyczne zabiegi

Doskonałym dopełnieniem starań, pozbycie się zbędnych kilogramów, jest korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, do których należy między innymi kriolipoliza. Więcej na temat tego zabiegu można dowiedzieć się tu: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Polega on na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, a w jego trakcie dochodzi do zamrażania komórek tłuszczowych, ich obumierania i wydalania przez organizm. Zabieg jest bezpieczny i pozwala na uzyskanie zadowalających efektów.