Jakie sprężyny talerzowe warto posiadać?

Aktualnie sporą popularnością cieszą się sprężyny talerzowe. Zwłaszcza te, które można kupić od porządnych producentów. Takie właśnie akcesoria mają bowiem wszystkie najważniejsze walory. O co tutaj jednak dokładnie chodzi?

Jakie właściwości powinny spełniać?

Aby być zadowolonym z zakupów, sprężyny talerzowe powinny spełniać normę DIN 2093. Niektórzy to bagatelizują, ale to złe podejście do tej właśnie kwestii. Trzeba podkreślić, że profesjonalni producenci wykonują te akcesoria tylko z bardzo wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo sprężyny talerzowe są realizowane przy zastosowaniu sprawdzonych technologii. Dzięki temu są one solidne, wytrzymałe i na dodatek bardzo uniwersalne. Powstają zasadniczo z takich komponentów, jak stal sprężynowa (w tym wypadku zakres wynosi od M3 do M80) lub stal nierdzewna A1 (zakres od M3 do M20). Powłoka jest fosfatyzowana (dzięki temu takie właśnie akcesoria są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem korozji). Co jeszcze warto wiedzieć na temat produktów spełniających normę DIN 2093? W sklepach z tym asortymentem można swobodnie zdecydować się na akcesoria o grubości od 0,2 mm do 10 mm. Wyboru zatem nie brakuje. Porządne akcesoria talerzowe cechuje relatywnie duża nośność przy stosunkowo małym ugięciu danej sprężyny. Czym jeszcze wyróżniają się takie właśnie akcesoria? Trzeba zauważyć, że sprężyny talerzowe to chociażby wysoka trwałość zmęczeniowa. Na dodatek nie obserwujemy tutaj skłonności do odkształcania. Poza tym takie produkty zapewniają znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni itp. Zalet nie brakuje, co oczywiście przekłada się na coraz większe zainteresowanie produktami tego właśnie typu.

Przeczytaj także: http://www.maxvent.pl/jakie-sruby-sa-najczesciej-wybierane/

Gdzie są stosowane sprężyny talerzowe?

Trzeba zauważyć, że sprężyny talerzowe są stosowane w rozmaitych sytuacjach. Między innymi chodzi nam tutaj o zawory bezpieczeństwa. Sprawdzają się również jako systemy zawieszenia kotła w elektrowni. Kiedy jeszcze warto na nie postawić? Interesuje Cię dobrej jakości zabezpieczenie przed przeciążeniem (w przypadku rozdzielni transformatorowej)? W takiej sytuacji zdecyduj się na te akcesoria – spełniające normę DIN 2093. Okazuje się, że obszarów zastosowań jest jeszcze minimum kilka. Porządnie wykonane sprężyny talerzowe przydają się w aspekcie takich rzeczy, jak sprzęgła, czy podnośniki linowe. A może chcesz, by mocowanie elementów obrabiarek było wykonane szybko i dokładnie? W takiej sytuacji postaw na profesjonalne sprężyny talerzowe. Są one również nierzadko używane jako hamulce bezpieczeństwa (w przypadku rozmaitych pojazdów).

Pełny asortyment znajdziesz na stalmut.pl/oferta/podkladki/sprezyny-talerzowe-din-2093/