Jaka jest alternatywa dla tradycyjnego leczenia grzybicy?

shar-pol.pl - sharr (3).jpg
P

Grzybica paznokci to choroba, która może pojawiać się przez cały rok. Dużo jej przypadków diagnozuje się jednak latem. Odsłonięta skóra stóp podatna jest bowiem na infekcje powodowane przez patogeny.

Czym jest grzybica?

Grzybica to choroba, która może atakować między innymi płytkę paznokci. Co ciekawe, jest ona bardzo rozpowszechniona, a problem może dotyczyć nawet niemal połowy populacji. Grzybica powodowana jest przez tak zwane dermatofity. Rozwijają się one dobrze w warunkach cechujących się podwyższoną temperaturą i zwiększoną wilgotnością.

Czym objawia się grzybica paznokci?

Zainfekowane paznokcie stają się pożółkłe. Mogą one również brązowieć i grubieć, a w skrajnych przypadkach strzępić się i odpadać. W początkowym stadium grzybicy na płytce paznokcia pojawiają się plamki oraz rozwarstwienia. Brak odpowiedniego leczenia może nie tylko pogarszać wygląd zmienionych chorobowo paznokci, ale również powodować zakażenie kolejnych paznokci.

Jak leczy się grzybicę?

Grzybica to choroba, która powinna być leczona pod nadzorem dermatologa lub podologa. Leczenie może obejmować działania tradycyjne, które polegają na stosowanych doustnie lub miejscowo środkach farmakologicznych. Tego rodzaju leczenie jest długotrwałe i nie zawsze okazuje się w pełni skuteczne. Należy również pamiętać o tym, że leki przyjmowane doustnie muszą być zażywane nawet przez kilka miesięcy. Nie są ono obojętne dla zdrowia organizmu i mogą powodować uszkodzenie wątroby. Poza tym, tego rodzaju leki nie mogą być przyjmowane przez diabetyków czy pacjentów po przeszczepach. Nie powinny być również stosowane przez pacjentów borykających się z chorobami wątroby. Mogą one wchodzić również w interakcje z innymi lekami przyjmowanymi w związku z wybranymi chorobami przewlekłymi. Warto dodać, że opisano przypadki, w których grzyby okazały się odporne na tradycyjne leczenie.

Co zatem można zrobić?

Alternatywą dla tradycyjnego leczenia jest nowoczesna laseroterapia. Cechuje się ona dużą skutecznością w stosunkowo krótkim czasie. Szczegółowa oferta zabiegów leczniczych z wykorzystaniem lasera dostępna jest na stronie: https://shar-pol.pl/zabieg/leczenie-grzybicy-paznokci/.