Jak wybrać praktyczny program do wystawiania faktur?

Jak wybrać praktyczny program do wystawiania faktur?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest rozliczanie się z urzędem skarbowym. Dla wielu przedsiębiorców jest to ogromne wyzwanie. Programy do fakturowania ułatwiają pracę. Dlaczego warto zainwestować w program do wystawiania faktur?

Łatwa obsługa

Niewielu przedsiębiorców ma doświadczenie w księgowości. Nie znaczy to, że konieczna jest współpraca z biurem rachunkowym. Dobrym rozwiązaniem jest również inwestycja w program do wystawiania faktur.

Wybierając program do fakturowania należy skupić się na tych propozycjach, które mają dodatkowe udogodnienia. Warto zadbać, by program był intuicyjny, czyli łatwy do obsługi. Przedsiębiorcy mają wiele zadań i nie każdy ma czas, chęci i wiedzę, by pracować na skomplikowanym programie.

Ważne są również dodatkowe funkcje. Prowadzenie gospodarki magazynowej, podkreślanie niezapłaconych faktur czy dłużników firmy będzie dużym ułatwieniem w pracy. Dzięki temu będzie ona szła szybciej.

Bezpieczeństwo danych

Wielu przedsiębiorców wybierając program do wystawiania faktur obawia się, by wrażliwe dane firmy nie wpadły w niepowołane ręce.

Dobry program do wystawiania faktur ma bardzo precyzyjne i przemyślane zabezpieczenia. Wysyłając dane do kontrahenta można je zakodować.

Ważne jest również, by pracodawca dokładnie wiedział, kto ma dostęp do faktur w firmie. W tym celu można podać numer IP komputera, z którego można otwierać program. Dodatkowym zabezpieczeniem może być kod sms przysyłany na telefon pracownika upoważnionego do obsługi programu.

Warto pamiętać, że dobry program do fakturowania można uruchomić na laptopie czy smartfonie, dzięki temu przedsiębiorca ma dostęp do swoich danych o każdej porze dnia i nocy. Nie musi również przebywać w biurze, by sprawdzić dokumenty lub wystawić fakturę. Jest to bardzo wygodne.