Jak sprawnie podróżować w Lublinie?

Jak sprawnie podróżować w Lublinie?

Lublin jest miastem, w którym znaleźć można bardzo wiele ciekawych atrakcji. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak sprawnie podróżować po mieście i najbliższej okolicy.

Komfortowe podróżowanie po Lublinie

PKS Lublin jest doskonałym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na niską cenę, komfort podróży i bezpieczeństwo. Na terenie całego miasta kursują oczywiście autobusy i trolejbusy. Jeżeli chodzi o same bilety, to bez problemu można je kupić w specjalnych automatach, które znajdują się przy przystankach. Automaty bardzo często znajdują się również wewnątrz pojazdów.

PKS Lublin oferuje także specjalne Karty Turysty. Po wykupieniu wymienionej karty można skorzystać z dobrodziejstwa komunikacji miejskiej bez żadnego limitu. W Lublinie spotkać można także linie turystyczne, na których kursują zabytkowe autobusy GUTEK i trolejbusy ZIUTEK. Są to pojazdy, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem w latach 70-tych.

Co ma do zaoferowania PKS Lublin?

PKS Lublin oferuje wiele rodzajów biletów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać nie tylko bilety normalne i ulgowe, ale również bilety wieloprzejazdowe, z przesiadką i bez. Warto wspomnieć także o tym, że PKS bardzo często organizuje atrakcyjne promocje na przejazdy.

Autobusy PKS obsługiwane są przez sprawdzonych i doświadczonych kierowców, którzy są profesjonalistami w swoim zawodzie. Odpowiednio przeszkoleni kierowcy, są w stanie naprawić drobne awarie, które mogą zdarzyć się na drodze. Autobusy PKS są od uznanych marek (Mercedes lub MAN), dzięki czemu awarie i przestoje zdarzają się bardzo rzadko. Zdecydowana większość autobusów przystosowanych jest do komfortowego przewozu osób niepełnosprawnych.

PKS Lublin obsługuje nie tylko komercyjne linie regionalne, ale również linie użyteczności publicznej oraz linie komunikacji krajowej i międzynarodowej. PKS to uznana firma, która od wielu lat zajmuje się przewozem osób na różnych trasach.