Dlaczego warto zainwestować w palety z tworzyw sztucznych?

schoellerallibert.com - scho paleta (3).jpg

Wyposażenie firmy i sprzęt do niej kupowany musi być wytrzymały i praktyczny. Powinien w jak największym stopniu ułatwiać pracę. Czy warto palety drewniane wymienić na te z tworzyw sztucznych?

Oszczędność miejsca

Transport i magazynowanie towarów jest drogi. Przedsiębiorcy z roku na rok coraz bardziej usprawniają łańcuch logistyczny. Jednym z jego elementów jest wykorzystanie palet do transportu.

Jeszcze do niedawna dominowały palety drewniane. Od pewnego czasu jednak coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na palety plastikowe. Dlaczego?

Palety z tworzywa sztucznego produkcja zmierza do tego, by były one jak najwygodniejsze. Ich rozmiary są standardowe. Dzięki temu można je ułożyć w stosy, które łatwo magazynować. Również transport jest bardziej wydajny, gdy można dostępne miejsce na statku czy w samochodzie wykorzystać maksymalnie.

W magazynie palety można transportować przy pomocy wózka widłowego, układać w stosy, które są bezpieczne, dzięki specjalnym wypustkom w spodach palet. Warto również wykorzystać regały, które powstały z myślą o paletach plastikowych. Tak zagospodarowany magazyn będzie funkcjonalny, a dostępna powierzchnia będzie maksymalnie wykorzystana.

Palety idealne do transportu żywności

Palety plastikowe produkcja polega na wykorzystaniu materiału o nazwie HDPE, jest to wysokiej gęstość polietylen, który dzięki swoim właściwościom jest bardzo trwały. Odporny jest na działanie promieni UV, środków chemicznych czy wody. Dzięki temu świetnie sprawdza się w transporcie żywności.

Należy pamiętać, że palety plastikowe do transportu żywności muszą zachować wysokie standardy higieniczne. Ważne jest ich mycie oraz dezynfekcja. Nie można zapomnieć również o suszeniu, które w przypadku tworzyw sztucznych nie jest żadnym problemem. Zupełnie inaczej jest w przypadku palet drewnianych, na których szybko powstaje pleśń, gdy tylko nie zostaną prawidłowo wysuszone.

Palety plastikowe można również przechowywać w mroźni oraz chłodni. Często jest to duże ułatwienie dla przedsiębiorcy.

Palety przyjazne środowisku

Przeciwnicy palet z tworzyw sztucznych podkreślają, że są one szkodliwe dla środowiska. Nie jest to prawdą!

Palety plastikowe produkcja polega na wykorzystaniu trwałych materiałów. Dzięki temu plastikowa paleta może służyć w firmie nawet 10 lat, czyli znacznie dłużej niż paleta drewniana, która często ulega drobnym usterkom i wymaga ciągłych napraw.

Warto pamiętać, że palety plastikowe po zniszczeniu poddawane są recyclingowi, dzięki temu powtórnie wracają do obiegu. Nie kończą od razu na wysypisku śmieci.