Wysokogatunkowe wykładziny do biura – dlaczego są najlepszą inwestycją?

Wysokogatunkowe wykładziny do biura – dlaczego są najlepszą inwestycją?

Każdemu zależy, żeby jego biuro wyglądało efektownie, a także było miejscem przyjaznym pracownikom. Efekt ten pozwolą nam uzyskać między innymi dobrej jakości wykładziny biurowe. Co powinniśmy wiedzieć przed ich zakupem?

Wykładzina do biura – najważniejsze kryteria wyboru

Wykładzina dywanowa biurowa powinna prezentować się atrakcyjnie, jednak walory estetyczne do nie wszystko. Kupując wykładzinę musimy sprawdzić czy jest na antypoślizgowa, łatwa do utrzymania w czystości, niepalna, antyalergiczna. Jeżeli posiadamy w firmie ogrzewanie podłogowe, przed zakupem konkretnej wykładziny upewnijmy się, że nadaje się ona do montażu na takiej podłodze.

Zanim kupimy wykładzinę, koniecznie sprawdźmy jej grubość. Im więcej runa, tym lepiej, gdyż taka wykładzina będzie dobrze tłumiła hałas, a dodatkowo stanowiła barierę termoizolacyjną. Zagrożeniem dla wykładzin biurowych są pracownice chodzące w butach na wysokim obcasie, a także fotele na kółkach. Dzięki nowoczesnym materiałom wykładzina dywanowa jest niemal w stu procentach odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Wykładzina dywanowa w rolce, a może w płytkach?

Na rynku dostępne są wykładziny w rolce (wystarczy je rozłożyć na podłodze), a także wykładziny w płytkach (posiadają one zazwyczaj wymiary 50 cm/50 cm). Zaletą wykładziny w płytkach jest fakt, że można układać ją stopniowo, nie przerywając pracy wszystkich osób znajdujących się w biurze. Nie ma również potrzeby wynoszenia mebli. Jeżeli tego typu wykładzina ulegnie uszkodzeniu, wystarczy, że wymienimy pojedynczą płytkę (w przypadku wykładziny w rolce konieczna byłaby wymiana całego egzemplarza).

Obecnie mamy możliwość zakupu wykładziny dywanowej wykonanej z różnorodnych materiałów. Przykładowo wykładziny z wełny są efektowne, miękkie i elastyczne, mogą natomiast sprawiać problemy w utrzymaniu w czystości. Zdecydowanie mniej wymagająca jest wykładzina z poliamidu, która jest odporna na odbarwienia i łatwa do utrzymania w czystości. Wybierając kolorystykę wykładziny dywanowej powinniśmy zadać sobie pytanie czy jest ona na tyle uniwersalna, że nie będziemy czuli potrzeby jej wymiany nawet gdy zmienimy wystrój biura.